Az ápolónő

Az ápolónő

The Nurse

1. évad - 4 epizód

A dán ápolónő igaz története, akit a Nykøbing Falster-i kórházban négy beteg ellen elkövetett emberölési kísérlet miatt ítéltek el.

(Hupka Adrián)

Ország: Dánia
Premier: 2023.04.27. | Netflix (2023.04.27.)

2024.02.07 Schumy1

Szeretem az ilyen stílusú filmeket, s nem is csalódtam. Magával ragadott a történet, a színészi játék, a látvány, hang, szóval minden. Remek alkotás.

2023.04.29 szemtelen

Megrázó és igaz Dániából

Az "Ápolónő" az azonos című könyv alapján készült, ami Dánia legszenzációsabb büntetőperét dolgozza fel, a rendezője pedig megegyezik a sokak által nagy kedvenc „Gesztenyeember” című dán krimi rendezőjével (Kasper Barfoed). Az új minisorozat a Nykøbing Falster kórházban történt halálesetek igaz történetén alapul. Más szóval, ez egy igazi dán bűncselekmény, és nem tévesztendő össze a "The Good Nurse" című korábbi alkotással, ami amerikai sorozatgyilkos "nővérről" szólt. A dánok ismét remekül megtalálták a legjobb szereposztást, remek alakításokat találunk minden figurában, de ebből is kiemelkedik a két központi szereplő: Pernille, aki új diplomás nővérként indul a pályán, új munkahelyén, a dániai Nykøbing Falster Kórházban találkozik Christinával, a sürgősségi osztály ápolónőinek állandó szupersztárjával. Josephine Park tökéletesen hozza Christina figuráját. Energikus és miközben elhiteti velünk népszerűségét, mégis sejteti, hogy valami rejtőzik a felszín alatt. Fanny Louise Bernth élesen és árnyaltan játssza Pernille-t, aki kezdőként küzd a körülményekkel, majd lépéseket is tesz a rejtélyek felderítésére. A sorozat hatalmas előnye a sallangoktól mentes négy epizód, a gyártási módszere pedig valóban elragadóan dán, abban az értelemben, hogy nincs benne felesleges dráma. A valós eseményeken van a hangsúly, és ez rendkívül illik a történetmeséléshez, ami semmit nem von le a történet feszültségéből, sokkoló erőszakosságából.

2023.05.07 Klauka89

A Falsteri halàl angyal

Kasper Barfoed legjobb sorozat rendezése szerintem, nekem sokkal jobban tetszett és a kanapéra szegezett mint a Gesztenyeember című minisorozata. A történet saját lábán is megállná a helyét, ám a megtörtént eseménybőo fakadó mivolta, még jobban rányomja a bélyegét. A szimpatikus, megnyerő külsejű, szakmailag is brillirózó főnővérnél azonban valami félrecsúszik, ami az újonc, szemfüles Pernillének gyanús is lesz. Szereposztás teljesen helyén való volt úgy gondolom. Imádom a dán gyártmányokban azt, hogy nincs felesleges rizsa és porhintés, minden benne van aminek benne kell lennie és nincsenek elpazarolt részek, párbeszédek. Pernille és a főorvos ügyesen kinyomozták a turpisságot, bár ez igazán csak Pernille érdeme volt. A főorvos itt jött a képbe, hogy nélküle senki nem hitt volna a fiatal újoncnak. A gonosz elnyerte méltó büntetését az ifjú pár pedig boldogan élt míg meg nem halt.

2023.12.02 CsakEgyCsajszi

Ápolónőként igen megrázó ilyen történetet látni, hiszen az eskünk pont az ellenkezőjéről szól, az pedig, hogy igaz történet, felfoghatatlan! A színészi alakítás jó, hibák eü.-s szemmel nézve azért vannak benne, de ez a borzasztó történet volt a lényeg. Nagyon sajnálom, hogy ilyen megtörténhet. :(

2023.05.15 MP170506

Megrázó, hogy ilyen megtörténhetett, hogy emberek képesek ilyen tettre. És az is megrázó, hogy a végén még arra néznek rossz szemmel, aki mindezt megállította. Elgondolkodtató, hogy hol is tart a világ.

Lángoló test
Lidia ügyvédnő