Közösség

Vélemény:

 

78 Az eltűnés sorrendjében

(2014)

Halálosztó hókotró

 
Berto49   2018.11.25 18:46
0

Megszámlálhatatlanul sok rajongója van a skandináv filmeknek, ahogy az északi krimiknek is. Ennél a filmnél azonban igazán nem értem azt a sok lelkendező kritikát. Szerintem egy gyenge négyest megérdemel, de semmi többet! A "Fargo"-hoz hasonlítják, de az szerintem sokkal jobb. Tarantino és Guy Ritchie neve is előjön, de az ő hasonszőrű filmjeik sem a kedvenceim. Amit viszont feltétel nélkül élveztem az a két ragyogó színész, Stellan Skarsgård és Bruno Ganz alakítása. A svájci születésű egykori Hitler megszemélyesítő ahogy bemagolt néhány szerb(?) mondatot és hozzá eljátszotta a valahonnan a Balkánról származott maffiavezért az a film csúcspontja! A másik sokra értékelhető részlet a fenséges hófödte táj, amit azonban csak a jó meleg moziteremben, vagy otthon a kályha közelében lehet élvezni. Mindig elcsodálkozom, hogy ilyen természeti körülmények között is lehet élni. Az eszkimókról nem is beszélve! Csak az a néző tudja értékelni ezt a filmet, aki szereti és érti is az eléggé morbid fekete humort, mert különben a rengeteg hulla láttán besokallhat.