Közösség

Vélemény:

 

80 Legendás állatok és megfigyelésük

(2016)

Legendás állatok és megfigyelésük

 
HercegPeter   2018.06.05 20:55
1

Nem vagyok valami nagy Harry Potter rajongó, de azért láttam minden részét. Úgy gondolom, hogy ez a film semmit sem ad hozzá az eredeti történethez. Látványosnak látványos, de egyszerűen ez is csak túl lett hype-olva. A karakterek aranyosak, kedvelhetőek, bár Eddie Redmayne nem tartozik kimondottan a kedvenceim közé. Ha egy másik univerzumban játszódna és nem lenne a HP-hez köthető, akkor valószínűleg feleennyi bevételt sem produkált volna. Igazából én próbáltam összefüggéseket keresni a két történet között, de nem mondhatnám, hogy sokat találtam. Az is csak rontott az egészen, hogy a főgonosz, igazából csak a legvégén bukkan fel. Ő csak egy eszköz volt, aki arra szolgált, hogy folytatás készülhessen. Talán a következő film Harry Potteresebb lesz, ha szabad így fogalmaznom. Egyébként egy egész jó filmről van szó látványos meg minden, de nálam hiányzott az, hogy összeköthető legyen az alapművel. Több példa is van rá, hogy egy különálló történet hozzáad az eredeti sztorihoz is, vagy legalábbis kibővíti annak világát. Ilyen például a Hobbit - Gyűrűk ura vagy a Star Wars: Új remény - Zsivány egyes párosok. De aki amúgy is nagy szerelmese a Harry Potter-világnak, annak biztos tetszeni fog.