Közösség

Vélemény:

 

75 X-akták: Hinni akarok

(2008)

X-akták: Hinni akarok

 
JohnnyBGood   2022.03.13 02:09
0

Ahogy az első X-akták mozifilmnél kommenteltem, másodszor nézem újra a teljes sorozatot 1-11-ig, és időrendben a filmeket is beillesztem. Ez a film azért különleges, mert ma láttam életemben először! :) Nem tudtam első alkalommal, hogy létezik. Hogy mi az előnye? Eltekintve attól, hogy a 8-9-es évadok néhány részt leszámítva kínszenvedések, mégis szomorú, ha a régi széria véget ér. Mivel legutóbb a 10-essel folytattam, hatalmas volt a váltás a főszereplők életkorában. És most itt van ez a 9-es utáni mozifilm, egy átmenet, a 9 és az újkori 10-11-es évadok között kb. félúton. :) Zseniális látni a főszereplőket a kettő közötti életkorban. :) Végre nincs akkora szakadék, ráadásul mekkora ajándék, hogy 2022-ben láttam egy új X-akták-filmet. :D Ráadásul időrendben. Most, hogy folytatom a 10-essel, kíváncsi leszek, ugyanaz-e a ház, ahol a filmben Mulder elvonultan él, mint ahol a 10. évadban lakik. Enélkül a film nélkül nem értettem, hogyan került a hegyekbe egy kunyhóba. Mostmár értem. Az első mozifilm igazán X, ez a második inkább horror-thriller. Végig vártam az idegen szálat, de köze nincsen hozzá. A rendezése zseniális, tuti leköt mindenkit, pörgős, de a történet már annyira nem extra és kicsit depis. A stáblista utáni jelenet viszont minden percet megér annak, aki rajongó. :)