Közösség

Vélemény:

 

78 Közös többszörös

(1996)

4/10

 
Ahoj poplacsek   2023.09.15 22:39
0

Nem szoktam 2000 előtti filmeket letölteni, mert nagyon elszállt felettük az idő, annyit fejlődött a filmnyelv azóta, hogy olyan érzés a legtöbbet nézni, mint az Antigonét, vagy egy barlangrajzot. Az se rossz, csak a filmek manapság sokkal többet tudnak nyújtani, annyit fejlődött a műfaj kifejezésmódja, szimbólumrendszere és úgy általában minden aspektusa. Ami meg jó volt korábbról, azt már úgyis láttam. Mert akkor is készültek azért jó filmek, például ezzel a vígjátékkal egy évben jött ki a Trainspotting, a Fargo, Romeo + Juliet és más, többnyire igen innovatív művek. Ezt most ajánlás alapján szedtem le, és néztük meg. Tanulság: az ember figyeljen oda arra, hogy ki adta az ajánlást, vannak kontraindikátor ismerősök is. Tudhattam volna, na mindegy. Úgy értékeltem, hogy ez a film sajnos az 1990-es években már elvárható minimális filmszakmai színvonaltól is elmaradt. Egy rövid helyzetvázolás (talán az első negyed óra, vagy annyi se) után kaptunk egy problémamegoldást pár percben, majd azután végig (vagy ameddig nézni bírtam, mert elkezdtem kijárkálni, mással foglalkozni) a megoldás következményeit mutatták nekünk kb. annyira humoros vígjátéki formában, mint egy Sas kabaré vagy Bajor Imre, esetleg Nacsa Olivér. Nem is tudom, kinek ajánljam. Passz. Kihagyom az ajánlást.