Rebel Moon: 2. rész - A sebejtő

Michiel Huisman
Sofia Boutella
Sofia Boutella
Michiel Huisman

Zack Snyder a Rebel Moon első része után visszatér az általa megálmodott sci-fi univerzumba egy epikus történettel. Kizárólag a Netflixen.

(hp)

Rendező: Zack Snyder
Forgatókönyvíró: Shay Hatten, Kurt Johnstad, Zack Snyder
Premier: 2024.04.19. | Netflix (2024.04.19.)

2024.04.24 4EverAlfa

*rva gyenge

Az első rész után nem vártam csodát, pont annyira gyenge, mint az volt, a gyenge kezdés után egy erős visszaesés. Abszolút süt a Star Wars koppintás, hiába nyilatkozta Snyder, hogy ez az ő „univerzuma”. Ha az övé, akkor egy nem kidolgozott, felületesen előadott alaptörténet van csak, amit nagyon gyenge párbeszédek és semmilyen érzelmi azonosulásra nem alkalmas egyéni történeteket snitteltek be. Mindent *rva gyorsan akart behozni. Ami a SW-ban 3 rész alatt derült ki, itt az első rész első fél órájába akarta beletömni. A Netflix ad még, gondolom, a további részekre is pénzt, de azokat már nem fogom megnézni. És itt is kijött a PC természetesen, hisz mi sem „természetesebb”, hogy a főgonosz náci. Nem kommunista, nem afrikai diktátor, hanem „etnikai tisztátalanságot” hirdető náci, és természetesen csak fehér karakterek játszanak a gonosz birodalmában (csak egy ázsiai van, aki persze átáll, és összejön egy fehér kislánnyal), persze a demokratikus ellenzés meg színesebb, mint egy kifestőkönyv.

2024.04.22 kabel

a nap véleménye

CGI fejfájás

Hihetetlen, de a Rebel Moon folytatása valahogy még rosszabb, mint az első rész. A film legnagyobb gondja, hogy giccses és túltolt látványvilágán kívül az égvilágon semmi érdekesről sem szól, minden karaktere papírvékony, és a történet fejfájást okoz... Teljes kritika

2024.04.21 erare Nézhetetlen

Boooooooooooooooorzasztó film! Valóban nézhetetlen. Még könyvalátétnek sem használható. Sem a zene, sem a jelenetek, de még a már ezerhatszázhetvenhétszer látott harci jelenetek sem voltak élvezhetőek. A kosztümöknek, a karaktereknek nincs stílusa, a... Több

2024.04.20 Piczil Zsolt

A Sebejtő csak kétségbe...ejtő

Ez a Snyder egy tehetségtelen, ízléstelen idióta, kellett volna egy társszerző, aki befolyásolja. Úgy, mint annak idején George Lucasnak, akinek az alapötletét nagyon sok ember gyúrta, dolgozta, hogy végül Star Wars legyen. Snyder kifejezetten pocsék dialógokat és öklendezésre kényszerítő (túl) érzelmes jeleneteket rakott, az amúgy is elég lapos űr univerzumába. Attól félek, a végeredmény akkor sem lett volna jó, ha megkapja a Star Wars jogokat. Az akciójelenetek, amikor nincsenek lassításban, akkor is lassúak és nevetségesek. Snyder mostanra teljesen leengedett. Részemről kivágtam vagy fél órát a filmből, és ezeket a pillanatokat kitöröltem az agyamból is.

2024.04.20 Fikatours_blogger

A film felénél indul csak az akció, igaz, onnantól végig ütik, vágják egymást. De a legnagyobb hibája a filmnek, hogy nincs benne egy eredeti gondolat sem.

A film első premierje április 12-én volt néhány kiválasztott moziban az Egyesült Államokban. A Netflixen április 19-én debütált.Szerző: Hupka Adrián

A második rész zenéjét szintén Tom Holkenborg szerezte.Szerző: Hupka Adrián