1. évad (2024) - 8 epizód

Walton Goggins
Kyle MacLachlan
Walton Goggins
Jonathan Nolan

Egy jövőbeli, poszt-apokaliptikus Los Angelesben a polgároknak földalatti bunkerekben kell élniük, hogy megvédjék magukat a sugárzástól, a mutánsoktól és a banditáktól a nukleáris kataklizma után.

(hp)

Rendező: Jonathan Nolan
Premier: 2024.04.10. | Amazon Prime Video (2024.04.11.)

2024.04.22 Kövi Róbert

WandaVízió?

A posztapokaliptikus világ tényleg jól sikerült, az 50-es évek fílingje már kevésbé nekem. Sorozat végig hülyíti az embert egy hatalmas katyvasszal, hogy majd a 8. epizód előrukkol egy hatalmas csattanóval, csak sajna túl sokat árulnak el annak, aki nem sík hülye, így a poén már nem annyira robban. Minél többet olvasok és nézek filmet az emberi szociológiával foglalkozó témában, egyre elkeserítőbb világ vár az unokáinkra. Maga a film jól rámutat egyes abszurditásokra az emberi sokszínűség terén, viszont elkeseredettség öntött el tőle, lehet, nagy az esélye, hogy vak tyúk is talál szemet, mint Verne regényeiben az utókor. Nálam egyetlen ponton érték el, hogy kicsit izguljak, mert nem néztem meg azt, hogy a dráma szó ott szerepel-e a plakáton. Biztos meg fogom nézni még egyszer, tudom, lemaradtam pár dologról érzésem van. :)

2024.04.12 Tonyka

Behabzsoltam, és nem csikar tőle a hasam

Előre bocsátom, semmi közöm a játékhoz, így filmként tudom értékelni. Egyedi világ, egyedi hangulat. A 60-as évek díszletei, zenéi nekem bejöttek, igaz, nem azonnal, kellett hozzá 2-3 rész, mire teljesen ráhangolódtam. Történetügyileg, kérem a játék ... Teljes kritika

2024.04.18 Lóri Ádámcsik

Ez már kellett!!

Sose találkoztam a Fallout játékkal/világgal, de ez nagyon el lett találva! A hangulata abszolút magába szippant, a karakterek-sztori-szereplők-képi világ csillagos ötös! A régi zenék csak fűszerezik a dolgot! Egyszerűen minden passzol! Kérünk belőle még! :)

2024.04.15 hp

Egyetlen Fallout játékkal játszottam egyszer nagyon régen, szóval túl sokat nem tudok arról nyilatkozni, hogy mennyire jó adaptáció, de arról igen, hogy nagyon egyedi, üdítő és karakteres (brutális és humoros) sorozat lett, amihez még csak hasonlót s... Több

2024.04.22 Piczil Zsolt

Jó, jó, de egyébként ez nem Rey és Finn kalandja a Jakkuról?

Egyébként ha szerkezetileg nézem, akkor is jó ez a SOROZAT (nem szeretem a műfajt). Ha meg adaptációként nézem, akkor is. Játszottam a Fallout 3 játékkal meg a Fallout Tactics változattal is, szerintem jól vegyítették a beteg humort és a csonkolási rendszert. Mert a játékban lehetett külön végtagokra is célozni. Nagyon tetszett a város megjelenítése a Fallout 3-ból. Annak ellenére, hogy az ötödik résztől már csak pörgettem, én úgy látom, tényleg jó. Nekem csak az öcsike szerepében tetszelgő Moises Arias (Norm MacLean) volt kicsit ellenszenves. Az Ender's Game-ben abszolút jó volt, a Samaritanban meg már ráuntam, itt meg kifejezetten irritált a jelenléte, pedig nem játszott rosszul. Csak valahogy én nem őt válogattam volna erre a szerepre, lévén hogy eléggé elüt a „szüleitől” kinézetre. De hát így van ez, ha egy mini szekér meglódul, igaz, Peter Dinklage?

A sorozat helyszíne a Los Angelesben található 33-as páncélterem volt, ez a páncélterem azonban nem létezik a Fallout-történetben. A Fallout 1 és 2 eseményei Dél-Kaliforniában, 84, illetve 164 évvel a 2077-es atomháború után játszódnak, és bevezetik a franchise főbb cselekményszálait. Azt egyelőre nem erősítették meg, hogy a sorozat követi-e majd a Fallout 1 és 2 videójátékok cselekményét.Szerző: szarka84

A Super Duper Mart külső felvételeit Staten Islanden forgatták 2022 júliusának végén. Egy bezárt ShopRite üzletláncot öltöztettek be, ami jól látható volt a főútról. A forgatás során ponyvát tettek a kerítéshez, de az épületre festett Super Duper Mart felirat továbbra is látható volt. A forgatásra való bejutás nagyon egyszerű volt, mivel a kerítést a parkoló kialakításának és a szélesre nyitott hátsó bejáratnak köszönhetően könnyen át lehetett lépni.Szerző: szarka84