Közösség

Vélemény:

 

74 A kaszkadőr

(2024)

5/10 Gyorsan halványuló emlék

 
Ahoj poplacsek   2024.05.11 23:38
0

Négy órája ért véget a film a moziban, de már eléggé erőlködnöm kell, hogy felidézzem, miközben véleményt írok róla. Talán ez mutatja, hogy egy igazán felejthető produkcióról van szó. Ennek ellenére egyszeri szórakozásra alkalmas vígjáték, csak nem szabad sokat várni tőle. Ryan Gosling egy kaszkadőrt alakít, Emily Blunt pedig egy filmes, aki idővel a saját sci-fijét rendezi. A történet, ami köré fel van húzva a több mint két óra játékidő kínosan banális, de elegendő üdítőitallal és kellően nagy popcornnal átvészelhető. A zenék jók, és pl. van egy jól sikerült karaoke rész, amihez előtúrták Phil Collins Against All Odds című, általam évtizedek óta nem hallott slágerét, melynek drámai építkezésére ötletes vágásokkal húztak rá egy autós-üldözéses-kaszkadőrködős jelenetsort. Vannak mókás összehasonlító részek, ahol nagyszabású filmes tömegjeleneteket látunk, párhuzamosan az ahhoz képest kissé nevetséges forgatási valósággal, ahol pár ember hadonászik néhány kellékkel. A felsorolt pozitívumok mellé béna történetet kapunk, mely időnként nem látszik haladni. Nem vártam sokat, amikor jegyet vettem, és azt mind meg is kaptam.