Közösség

Vélemény:

 

68 B13 - A bűnös negyed

(2004)

B13 - A bűnös negyed

 
szucszoli   2018.04.02 12:49
1

Az az igazság, hogy egyáltalán nem vártam és nem számítottam rá, hogy ez az akciófilm ennyire szórakoztató lesz! Nem volt az a kínos érzésem, hogy ez egy végtelenül gagyi, videojáték szerű módon buta verekedős film lenne, amiben úgy ütik-rúgják le egy mozdulattal egymást, mint a Marvel filmekben a főhősök a rosszfiúhadsereget képező biodíszlet szereplőket! Eleve nagyon megnyerő és szimpatikus, hogy a film világa egy elgettósodott bandavezérek uralta alvilági térré züllött társadalmi közegben játszódik, ahol a főhősünk úgy mozog/verekszik és ugra-bugrál, hogy az hihető. Hihető utcagyerek karakter. De a legnagyobb meglepetést a K2-t alakító színész hozta, aki úgy lépett be a filmbe, mint egy karizmatikus igazi nagykutya, akivel nem érdemes szórakozni. Aztán a film későbbi részeiben mégis olyan gesztusokat tesz, amiből kiérződik, hogy ő valahol belül egy ugyanolyan ember, mint bárki más, nem pedig egy pszichopata, mint a főnöke. Akivel kapcsolatban én speciel egyáltalán nem számítottam arra, hogy nem szokványos sorsra fog jutni, mint ami a sablon-tucat amerikai akciófilmekben szokott történni. Egyébként hangulatát tekintve nagyon dinamikus és jól ritmizált film kiváló zenei aláfestéssel. Luc Besson neve valamilyen szinten garancia arra, hogy nem egy tucatterméket kapunk, hanem egy valóban szórakoztató filmet, ami nincs tele logikai gikszerekkel, közhelyekkel, elcsépelt fordulatokkal és hamis filmes gesztusokkal... még akkor is, ha egyébként ő csak a forgatókönyvet írta.