Közösség

Vélemény:

 

70 A Maharadzsa lánya

(1994)

A Maharadzsa lánya

 
e-batta   2016.09.08 21:41
0

Jó volt egy kicsit nosztalgiázni, végül is most már 20 éves ez a minisorozat, nagyon régen láttam a tévében. Az is igaz, hogy már akkor sem hagyott bennem túl mély nyomokat. Túl művi, túl csinált, túl hihetetlen, túl kalandos, és túlságosan kevert. Egyrészt próbált meríteni az indiai kultúrából, csak éppen a gyökereket nem értette meg. Az, hogy feltesz egy bindit egy női homlokra, még nem tesz valakit hinduvá. Az, hogy száriba bújtatja a nőket, még nem mutatja meg a valódi hagyományokat. Az, hogy valaki elhunyt feleségét fedezi fel valaki másban, még nem mutatja meg a reinkarnáció lényegét. Szóval én leginkább elégedetlen vagyok ezzel a filmmel. A főhős idétlenül fickós, és a legkevésbé sem igazi zsaru, a hercegnő meg nem igazán hercegnő. Ami még nem lenne baj, de nem derül ki, hogy miért nem az. Eh, csak locsogok, tulképp retro 4 óra volt, de inkább csak időpazarlás. Már akkor sem tetszett, és most sem. De lehet, hogyha megnézném a Sandokant (amit gyerekként imádtam), nem tetszene az se.