Közösség

Vélemény:

 

87 Az ifjúság végrendelete

(2014)

Az ifjúság végrendelete

 
Berto49   2016.05.28 18:09
1

Az idén látott filmjek közül ez tetszett eddig a legjobban! Nem igazán szeretem a romantikus filmeket, de ez valamiért mélyen megérintett. Vera Brittain magyarra még le nem fordított memoárja alapján készült. Az írónő híres pacifista volt, emlékeztette az embereket, hogy az ellenség ugyanúgy fia, testvére, szerelme valakinek, a háború értelmetlen gyilkolás. E mondanivaló mellett a film számomra legfőbb értéke a csodaszép Alicia Vikander szereplése, akit már több filmben láttam, de ebben figyeltem fel a szépségére. A fiatal Vera Brittain 1914-ben arra készült, hogy Oxfordba utazzon tanulmányai megkezdéséhez, ám az I. világháború kitörése mindent megváltoztatott. Önkéntes ápolónőként kénytelen volt szembesülni minden létező szörnyűséggel, ráadásul a világégés mindenkit elvett tőle, akit valaha is szeretett. A háború után Vera megpróbál talpra állni, új életet kezdeni, ám egy elveszett generáció tagjaként ez a legnagyobb kihívás számára és mindazok számára, akik megélték a háború borzalmait.