Közösség

Vélemény:

 

77 A kis Muck története

A kis Muck története

 
Berto49   2017.04.09 19:28
0

Miért van az, hogy egy igazi mesefilmet több filmes oldalon is „fantasy”-nak titulálnak? A mesefilm degradáló kategória, vagy a fantasy megjelőlés több nézőt vonz a moziba? Mindegy, az angol nyelvet népszerűsíteni kell(?) A film megnézése előtt úgy gondoltam, hogy a tragikusan fiatalon, általam nagyon kedvelt Wilhelm Hauff meséjéből 1953-ban az NDK-ban készített Staudte-filmet nem láttam. Nagyot tévedtem, mert amikor az „Itt sincs semmi, itt sincs semmi…” jelenet következett, jött a felismerés, hogy valamikor az őskorban bizony láttam, sőt akkor nagyon-nagyon tetszett, de most is élvezetes mozinak bizonyult. A sok gagyi animációs szemét helyett inkább ilyen filmekkel szórakoztatnák a gyerekeket. Ötletteli, humoros, látványos film. Képi világa ugyan egy kissé elmarad a több mint egy évtizeddel előbb készített brit „A bagdadi tolvaj”-tól (legyünk büszkék a sok magyar származású – Korda Sándor és Zoltán, Rózsa Miklós, et al.) alkotóra! Különösen tetszett a sok állat; macskák, oroszlánok, a szultán aranyos majmai feltűnése. A gyerek kis Muck remek alakítója, Thomas Schmidt sajnos már 2008-ban meghalt.