Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A keresztapa

(The Godfather)
A keresztapa

Tartalom

Az egyik legnagyobb hatású maffiafilm az amerikai alvilág aranykorába kalauzol el minket, ahol Don Vito Corleone, egy bevándotló olasz család feje higgadt és keménykezű üzletemberként irányítja a rokoni szálakból szőtt maffiagépezet piszkos ügyleteit. Csak egy dologgal kapcsolatban marad tartózkodó: nem akar beszállni a drogbizniszbe. Az alvilág viszont nem csak a Corleone-családból áll: az ellentétes érdekek azonban nem csak Don Vitóra, hanem a család összes tagjára halálos veszélyt jelentenek. Vajon át tudja venni a családfő helyét fiatal és tapasztalatlan fia, Michael?

hp
2015. 01. 24. 17:38

Egy igazi klasszikus, a maffiafilmek kedvelőinek kötelező darab, de a nagy alakítások kedvelőinek is csak ajánlani tudom.

2015. 01. 26. 20:54

Alapmű! A története, a színészi játék, a rendezés, a képi világ... Nagy kedvencem!

2015. 02. 09. 15:00

A filmtörténelem 10 legfontosabb, legjobb filmjének egyike. Talán ennél több nem is kell. Megkerülhetetlen mestermű, az amerikai filmgyártás csúcsterméke.

Al Pacino

A Keresztapa című filmben egyszer sem hangzik el a “maffia” szó, mert az igazi maffia ezt követelte.

(Laca92)

A Keresztapa első részében a keresztelőn az újszülött baba nem más, mint Sofia Coppola, a rendező Francis Ford Coppola lánya. A harmadik részben pedig ő játszotta Michael Corleone kamaszlányát, miután Winona Ryder megbetegedett és vissza kellett adnia a szerepet.

(L.Vanessa)

Marlon Brando 48 éves volt, amikor Vito Corleonét eljátszotta, míg James Caan 32 évesen játszotta el Sonny szerepét.

(Pirospingu)
Movieaddicts: A keresztapa
Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. 10/10
Smoking Barrels: A keresztapa
A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! 10/10