Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A keresztapa

(The Godfather)
A keresztapa

Tartalom

Az egyik legnagyobb hatású maffiafilm az amerikai alvilág aranykorába kalauzol el minket, ahol Don Vito Corleone, egy bevándotló olasz család feje higgadt és keménykezű üzletemberként irányítja a rokoni szálakból szőtt maffiagépezet piszkos ügyleteit. Csak egy dologgal kapcsolatban marad tartózkodó: nem akar beszállni a drogbizniszbe. Az alvilág viszont nem csak a Corleone-családból áll: az ellentétes érdekek azonban nem csak Don Vitóra, hanem a család összes tagjára halálos veszélyt jelentenek. Vajon át tudja venni a családfő helyét fiatal és tapasztalatlan fia, Michael?

2016. 06. 18. 10:26

Tökéletes film! Hiba nics benne, igazi klasszikus!

2016. 05. 21. 18:35

Mi is lenne velünk a Don nélkül? Egy filmtörténeti és történelmi klasszikus, kifejezetten jól mutatja be az amerikai olasz maffia összetartó ám életveszélyes életét. Nagyon jól alakítottak a színészek és kifejezetten jó a sztori, megnézésre ajánlott!

2016. 04. 11. 19:53

Nem mondanám, hogy az én stílusom lett volna a film, amit ez képviselt és mégis el tudta érni könnyedén, hogy kedvelhessem. Ez pedig elég ritka ilyen esetben. Öröm volt végig nézni.

Al Pacino

A Keresztapa című filmben egyszer sem hangzik el a “maffia” szó, mert az igazi maffia ezt követelte.

(Laca92)

A Keresztapa első részében a keresztelőn az újszülött baba nem más, mint Sofia Coppola, a rendező Francis Ford Coppola lánya. A harmadik részben pedig ő játszotta Michael Corleone kamaszlányát, miután Winona Ryder megbetegedett és vissza kellett adnia a szerepet.

(L.Vanessa)

Marlon Brando 48 éves volt, amikor Vito Corleonét eljátszotta, míg James Caan 32 évesen játszotta el Sonny szerepét.

(Pirospingu)
Movieaddicts: A keresztapa
Ha léteznek alapfilmek, akkor A keresztapa igen elől van a listán. Semmit sem kopott a 44 év során, sőt. 10/10
Smoking Barrels: A keresztapa
A tökéletes gengszterfilm, az alfa és az omega. Kötelező darab! 10/10