Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A keresztapa 2.

(The Godfather: Part II)
A keresztapa 2.

Tartalom

A Corleone család iráynítása Michael Corleone kezébe kerül, édesapja, Vito Corleone halála után. Michael újszerűen közelíti meg a maffia tevékenységét, igyekszik legalízálni bizonyos működési területeket, a szerencsejátékipar helyett inkább a banki szektor és a tőzsde világa felé iygekszik elkalauzolnia a családot felhasználva erre összeklöttetéseit. A film során fényderül arra is, mi alapozta meg egykor a Corleone család hírnevét.
(Beke Gábor)

2016. 12. 13. 22:27

Teljes kudarc lett ez a film. Ismerősök ajánlották de itt az első benyomás volt a döntő miszerint nem szimpatizáltam magával a filmmel. Ennyire unalmas és tartalmatlan történetet régen láttam és köszönöm nem kérek ilyet.

2016. 02. 04. 19:37

Ez valami csodálatos, az ilyen filmekért élek-halok. Szinte én is benne játszottam a karakterekkel együtt. Egyszerre van mondanivalója és rabolja el a nézőt testestül és lelkestül. Csak ajánlani tudom bárki számára.

2015. 06. 17. 13:25

Megunhatatlan klasszikus. Izgalmas, kiváló színészekkel fűszerezve.

Robert De Niro
Robert De Niro
Gastone Moschin
Al Pacino

Összesen 21 helyszínen zajlott a forgatás a következő országokban: USA, Dominikai Köztársaság, Olaszország.

1973. október 1 - 1974. június 19. között forgatták le.

A világpremier az USA-ban volt, New York City, New York-ban 1974. december 12-én.