Ponyvaregény

Quentin Tarantino
Tim Roth
Amanda Plummer
Samuel L. Jackson

Vincent és Jules, a két tökös behajtó és bérgyilkos feladata, hogy főnöküknek visszaszerezzenek egy fontos aktatáskát. Jules azonban, miután csodával határos módon túlél egy lövöldözést úgy dönt, visszavonul a a gengszterélettől. Eközben társára hárul a feladat, hogy vigye el szórakozni… Több

Forgatókönyvíró: Quentin Tarantino, Roger Avary
Premier (HU): 2005.12.01. | Netflix (2023.01.01.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.17 Schumy1

Zsenialitás mesterfokon! Jó történet, príma színészi játék jellemzi. Bevallom, még sosem láttam feliratosan, s nem is fogom, mert a szinkron annyira telitalálat, hogy így jó.

2021.11.19 szaka123

Csak jóindulattal 4 csillag, kb. 7,5/10. Valahogyan nem fogott meg a hangulat és nem vitt a sztori magával. Lehet, hogy valamikor újranézem majd, hátha változik a véleményem, de szerintem nincs benne a TOP3 Tarantino-filmben.

2017.07.10 Deku

Az egyedüli értékelhető dolog ebben a filmben John Travolta alakítása volt semmi egyéb. Először is, ez az film borzalmasan unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia.

Fantasztikus film, ezt szeretném leszögezni. Nem egyszerű megemészteni, mert Tarantino sajátságosan csinálta meg. Fantasztikus színészek, szuper párbeszédek és pörgős jelenetek váltják egymást. A film nem lankad egy pillanatra sem. Uma Thurman, Tim R... Több

2015.01.23 mamiéstöti2

Alapfilm. Zseniális karakterek szokatlanul kiszámíthatatlan bonyodalom téboly. Minden idők egyik legfurcsább és talán legemlékezetesebb filmje. Aki egy könnyed akciót vagy vígjátékot akar, annak nem ajánlom. Önálló stílust alkotott.

A filmben mindössze 8 ember hal meg, hatan a vásznon, kettőről hallomásból tudni.Szerző: Képkockák

Bár a stáblistán nem tüntették fel, de azokat a jeleneteket, amelyekben Quentin Tarantino szerepel Jimmie-ként, Robert Rodriguez rendezte. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Egyesek szerint Christopher Walken karaktere valójában Butch apja, de így könnyebb volt átadnia neki az órát.Szerző: Scramananga

A filmben megjelenik a Red Apple cigaretta, mely valójában nem létezik, Tarantino találta ki, mert utálja a produce placementet (márkaelhelyezés).Szerző: Scramananga

(2016. 08. 31.)
Egy kultfilm újratöltve
Kultfilm: megérdemli, hogy felturbózva ismét vetítsék – ma is olyan talányos sztorit kapsz, hogy kapkodhatod a fejed, miközben mosolyogsz a bajszod alá. Több

(2016. 08. 31.)
Korunk abszolút kultuszfilmje. Megérdemelten: a kultfilm valamennyi ismérve szinte ordít a Ponyvaregény szövetéből. Több

(2015. 09. 07.)
A Ponyvaregény tényleg olyan, mint a jó bor, az idő múlásával csak nemesedik. Ha meg kellene neveznem a tökéletes filmet, egy pillanatig nem gondolkodnék a válaszon. Több

(2018. 04. 21.)
Nem véletlen szerepel a kedvenc listámon. Egyszerűen nem tudnék jobb filmet mondani ennél. Végtelenszer nézhető és mindannyiszor szórakoztató. Lassan tudom fejből a szövegét, de ha valaki feldobná az ötletet, hogy nézzük meg újra, nem gondolkodnék a válaszon. Több