Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ponyvaregény

(Pulp Fiction)

Tartalom

Vincent és Jules, a két tökös behajtó és bérgyilkos feladata, hogy főnöküknek visszaszerezzenek egy fontos aktatáskát. Jules azonban, miután csodával határos módon túlél egy lövöldözést úgy dönt, visszavonul a a gengszterélettől. Eközben társára hárul a feladat, hogy vigye el szórakozni a maffiafőnök feleségét, Mia Wallace-t. A történetben feltűnik továbbá egy boxoló, aki Marsellus Wallace átvágását tervezi, és két piti rabló, akik épp azt a helyet nézték ki, ahol Jules és Vincent is reggelizik. Az egymással párhuzamos történetek végül a történet egy-egy pontján összefutnak, mely során üldözőből üldözött, rablóból megmentő válik.

2017. 03. 11. 11:33

Nem értem, ezt a hatalmas hype-ot körülötte, szerintem egy teljesen átlagos filmalkotás. Tarantinonak sokkal jobb filmjei is vannak az én véleményem szerint.

2016. 08. 10. 17:40

Szerintem a történet és a film sem akkora durranás. Nekem leginkább Travolta grimaszai és mozdulatai maradtak meg a filmből.

2016. 02. 29. 00:06

Annyi jót hallani erről a filmről, hogy akármilyen régi is, adni akartam neki egy esélyt. Nagyjából 15-20 percig bírtam, mielőtt ingerülten kikapcsoltam volna, és még azt a 15-20 percet is sajnálom! Elpocsékolt idő volt.

Amanda Plummer
Quentin Tarantino
Tim Roth
Amanda Plummer
Samuel L. Jackson

Bár a stáblistán nem tüntették fel, de azokat a jeleneteket, amelyekben Quentin Tarantino szerepel Jimmie-ként, Robert Rodriguez rendezte.

Egyesek szerint Christopher Walken karaktere valójában Butch apja, de így könnyebb volt átadnia neki az órát.

(Scramananga)

A filmben megjelenik ismét, a Red Apple cigaretta, mely valójában nem létezik, Tarantino találta ki, mert utálja a produce placementet (márkaelhelyezés)

(Scramananga)
Smoking Barrels: Tarantino's Hateful Eight: Ponyvaregény
A Ponyvaregény tényleg olyan, mint a jó bor, az idő múlásával csak nemesedik. Ha meg kellene neveznem a tökéletes filmet, egy pillanatig nem gondolkodnék a válaszon.
ART7: Egy kultfilm újratöltve
Kultfilm: megérdemli, hogy felturbózva ismét vetítsék – ma is olyan talányos sztorit kapsz, hogy kapkodhatod a fejed, miközben mosolyogsz a bajszod alá.
VOX.hu - Ponyvaregény
Korunk abszolút kultuszfilmje. Megérdemelten: a kultfilm valamennyi ismérve szinte ordít a Ponyvaregény szövetéből. 100/100