Közösség

Vélemény:

 

76 Pokol

(1980)

Pokol

 
respect the movies   2018.03.02 16:02
0

Szerintem nem volt egy rossz film! Kedvelem Dario Argento filmjeit, főleg azokat amiket a 70-es és 80-as években készített! A Pokol a Három Anya trilógiájának a második része volt (1977 Sóhajok és 2007 a Könnyek anyja volt még e trilógia további részei)! Nekem kimondottan tetszett az első rész a trilógiának és ezzel a kritikusok is így voltak, ezért Argento amint befejezte a Sóhajok című filmét, egyből elkezdett dolgozni a folytatásán! Két szempontot tartott Argento szem előtt a folytatásnál, legyen mindenből több benne, illetve ebben a részben nem a boszorkányságot akarta az előtérbe helyezni, hanem az alkimistákat és azoknak a titkait! Ezáltal ez a rész sokkal inkább lett misztikusabb mint az elődje (ami nekem kimondottan tetszett is)! Viszont! Mr. Argento is beleesett abba a hibába, mint oly sok más filmkészítő egy sikeres filmjük folytatásánál, hiába lett sok mindenben több a filmje, történetileg viszont jóval gyengébb lett! Itt elsősorban arra gondolok hogy volt a filmnek egy fő cselekményszála , viszont rengeteg mellékszálat is kapcsolt ehhez a rendező és ez végül azt eredményezte nálam, hogy sokszor zavaros és értelmetlenné válik a főszál! Nagyon nagy kár volt ez, mert amúgy amik a trilógia első részében nekem annyira nem tetszettek, azt itt kijavították! Nem mondom hogy egy rossz vagy gyenge film lett, mert érződik a filmen Argento kézjele, csak valahogy nem sikerült egy kész történeté gyúrnia az egészet!