Közösség

Vélemény:

 

73 Steve Jobs

(2015)

Steve Jobs

 
citizenfour99   2016.03.19 18:12
0

Érdekes volt, lekötött végig. Jók voltak a színészi munkák, Seth Rogen-ek igen illet Wozniak szerepe:D Őneki amúgyis olyan kis zsidó formája van:D Nem vagyok antiszemita, ezt for real így gondolom . Na, a film elején az operatőri munkánál éreztem a Birdman c. filmnek a hatását és egy cseppet sem zavart, sőt kiváló, tetszett, nagyon is megfogott a film képi világa, a kameramozgás, minden. Fassbender-nek is illet Jobs szerepe. Az más kérdés, hogy Jobs-ból belerakhattak volna kicsit be LSD-zett Bob Dylan-t hallgató arcot is, de olyan kontextusban már másik film feldolgozta Jobs-ot. Őszintén, mindenféle istenítés nélkül bemutatta a film Jobs személyiségét, és hogy egy fa*fej volt, akit zseniként aposztrofálltak holott a legfontosabb arc mégiscsak Wozniak volt, csak ő nem tudta úgy eladni magát, mint Jobs. Márpedig az üzleti világban a marketing, önmarketing akár sokkal többet számít néha a tényleges tetteknél. A hangtechnikusnak is jár a pacsi, mert baromi jók voltak a hangeffektek, s nekem személy szerint sokat számít egy filmnél mégha csak 2.1 -ben tudom is hallgatni, de számít az, nagyon is. Összeségében ez egy jó film volt, bárkinek ajánlom. Őszinte, nyers, de mindenképp fontos darabja a Jobs életműnek. Nyugodjon békében. Ahogy sikerült megismernem a tagot, most leszarná, hogy lefa*fejeztem, azon volna ideges, hogy Asus laptopról pötyögöm a kritikámat, windows op.rendszer alól.