Közösség

Vélemény:

 

73 Indiana Jones és a sors tárcsája

(2023)

Szórakoztatni szándékozó kalandfilm, ha igénytelen vagy

 
Bafam   2024.04.19 10:43
1

Mikor a fénykorát élte az Indiana Jones-trilógia, már akkor sem tudott megmozgatni ez a film, nem igazán tudta belopni magát a szívembe. Amolyan bohóckodós filmnek tartottam, ahol hülyére veszik a mozinézőt a mindent legyőző, egy fecske nem csinál nyarat közmondást maghazudtoló csodalény hős cselekedeteivel. Megnéztem hát a „kedvenc” sorozat legújabb részét. Azzal a legmélyebb reménnyel mentem be a színházba, hogy ez méltó befejezése lesz a sorozatnak, és talán jobb, mint a „Kristálykoponya”. Ha azt mondanám, hogy csalódott voltam, az enyhe lenne. Körülbelül 30 éves lehettem, amikor megláttam az első „Raider”-t a filmszínházban (legjobb akciófilm, amit valaha néztem). Azon kevés filmek egyike, amelyekért fizettem, hogy többször is megnézhessem. Olyan vadul sikerült, hogy a stúdió a megjelenés után évekig futtatta a filmet. Aztán a VHS-kazetta kölcsönzése, DVD stb. A hullámvasút akció, tempó, karakterek stb. Tökéletesek voltak. Szokatlan volt számomra, mert az 1 óra 45 perc olyan könnyedén elrepült, mintha az idő felfüggesztett volna. Állítólag ez a legújabb film cselekményének lényege, de nem sikerül teljesíteni. Valójában azon tűnődtem, mikor lesz ennek vége, ha egyáltalán véget ér! Megtörtént.