Közösség

Vélemény:

 

35 Sniper: Special Ops

(2016)

Sniper: Special Ops

 
erahurka   2024.03.03 15:13
0

A Sniper című film, amiben összesen kétszer lő Seagal mesterlövész puskával, azon kívül teljesen szürreális távolságokból talál célba gépfegyverrel. Egyébként az egész kibaszott sivatagban ő az egyetlen ember, aki napszemüveget hord, de azt az utolsó jelentet leszámítva folyamatosan. Amúgy nyilván mellékszereplő egy olyan mellékszállal, amit nyugodtan ki lehetne vágni a filmből, semmit nem tesz hozzá. Az akció amúgy tiszta röhej, értem, hogy az arabok nem képzett katonák, de csak egy idióta fut be a tűzharc kellős közepére fedezék nélkül lövöldözni. Seagal kezében is úgy áll néha a fegyver ,mint tehénen a gatya, de nyilván minden egyes lövése eltalál valakit. A végén tetszett a csaj bevetése, igazi badass Merica fuck yeah pillanat volt, kár, hogy utána megint jön a retardáltul rendezett lövöldözés és a béna CGI robbanások. De legalább ultragáz animált vér nincs, mint néhány későbbi Seagal-remekben, az is valami. Kedvenc jelentem, mikor viszonylag az elején jön ki a csapat egy épületből, szépen pásztáznak mindent, ahogyan az ovisok játszanak kommandóst, aztán megjelenik az utcán egy arab harcos, aki nem csinál semmit, és egyedül a nem tudom, hány méterre lévő ház tetejéről kémlelő Seagal veszi észre, és távcső meg minden nélkül napszemüvegben egy gépfegyverrel leszedi.