Közösség

Vélemény:

 

70 Dermesztő hajsza

(2019)

Dermesztő hajsza

 
Fortress   2020.08.21 13:53
4

Hans Petter Moland a tavalyi év egyik legjobban várt filmjét készítette el Dermesztő hajsza (Cold Pursuit) címmel, Liam Neeson főszereplésével. A produkció sokak számára okozott csalódást, ami például az IMDb közepeskének tekinthető, 6,2 pontos értékeléséből is látszódik (53 ezer voks után). Én azonban nem vagyok ilyen szigorú ezzel a filmmel kapcsolatban, hiszen nem akar többnek látszani, mint ami: egy szimpla akció-thrillernek. Pozitívuma az egyszerűségre törekvő script és a lineáris rendezés, fő negatívuma pedig, hogy sajátos "jutalomjátéknak" tűnik Neeson számára, melyben egy egyszerű hómunkást akcióhősnek állítanak be. Nekem azért így is bejött a marcona főhős, aki fia megbosszulásáért indul büntető hadjáratra a maffia ellen és folyton győz. Ami a közepestől picit felfelé billenti az értékelést, az a fordulatosság és a néhány "csavar" a sztoriban, melyek megmentik a filmet. Nagy Liam Neeson rajongóként a Dermesztő hajszát képtelen lennék lehúzni, de megjegyzem: ennél sokkal jobbakat is csinált már az ír óriás. Értékelésem: 65%, részletezve: alaptörténet: 70%, rendezés: 60%, színészet: 65%, látvány: 60%.