Közösség

Vélemény:

 

61 Árok

(2020)

Ripley a víz alatt

 
Eastern79   2021.02.05 17:37
0

Azt hiszem, ez volt az utolsó film, amit moziban láttam, és vegyes érzelmekkel távoztam a moziból. A nyitó jelenet az Alien első részének kezdő képsoraira emlékeztetett, főleg, hogy a főszereplő is a fent említett ikonhoz hasonlóan pár milis hajjal debütált ebben a soft-horrorban. Szándékosan írtam így, mert tulajdonképpen a sci-fi része sem működött túlságosan jól, a horror része viszont még annyira sem. Alig látjuk a filmben a lényeket (pedig brutál jóra sikerültek), és valahogy a feszültségteremtés is elúszik a semmibe, csakúgy, mint a költségvetés. Stuart kisasszony rettentően igyekszik, hála az égnek egy percre sem jutottak az eszembe a csillogó vérszívók, azonban az ő igyekezete baromi kevés az üdvösséghez. Nagyon örültem Vincent Cassel karakterének, még talán az ő tehetsége tudott volna valamit lendíteni a filmen, de mivel elég hamar kiírták a történetből, ez sajnos nem jött össze. A játékidőhöz képest nagyon el lett nyújtva az első kétharmad, az utolsó felvonásba pedig nem sikerült belepréselni azt, ami az elejéből elmaradt. Kihagyott ziccer, ahogy Cassel félkezű karaktere mondta anno a Farkasok szövetségében: " Ha két kezem lenne, tapsolnék".