Közösség

Vélemény:

 

80 A csempész

(2018)

10/8

 
Jocpappa   2023.09.30 15:56
0

Kezdem azzal, ami kevésbé tetszett: a film utolsó ~1 percét leszámítva fel sem merül, hogy amúgy nem olyan jószívű dolog 200 kg kokaint szállítani a kartellnek. Így majd lesz mi miatt levagdosni egymás fejét, meg néhány élet tönkremegy, nincs gond. Akkor sem oké ez, ha szimpatikus idős ember a szállító. Egy szónyi morális kétely sem merül fel Eastwood karakterében a film során. Csak jön a lóvé érte és pont. Emellett pedig nagyon hirtelen vágásokkal, egyik cselekményből a másikba ugrásokkal van tele. Ezt a két dolgot leszámítva kifejezetten élveztem a filmet. Bejött a lassú, Breaking Badre hajazó tempó, pedig pont ezt fikázták sokan, amikor megjelent. Többször izgultam rajta, jópofák a karakterek és persze: CLINT EASTWOOD. A CSÁVÓ!!! Az ember 88 évesen is pacekabb, férfiasabb, mint nagyon sok ereje teljében lévő faszi. Ha egy embert kéne mondanom a férfiasság, tökösség archetípusára, Clint Eastwood lenne az. Bármibe kezd az úr, az esetek 90%-ban két pofára kajálom. Nálam általában Eastwood megjelenése garancia arra, hogy tökös, valódi filmről lesz szó. Most sem volt másként, még ha morálisan nem is értettem vele egyet.