Közösség

Vélemény:

 

75 Bébi úr: Családi ügy

(2021)

Ennyi szexuális utalást legutoljára a Deadpoolban láthattam.

 
Lipót Testvér   2023.12.11 22:55
0

Alulkorhatárolt. Távol álljon tőlem a cenzúramánia, a pajzánellenesség, egyszersmind bármi, ami olyan szintű ártatlanságfüggőként mutatna be, mint akik húszéves korukig senkit nem világosítanának fel, de ez az alkotás akkor is túlzás. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ez legyen a legújabb generáció gyerekfilm-ideálja. Az előző része sokkal „egészségesebbnek” tűnt, humoros jelenetekkel, ahol még volt egy-két dolog, amit „utalásnak” nevezhetnénk, de rendkívül értelmes volt, legfőképpen pedig vicces. Mert ebben a részben olyan a szex-humor, hogy inkább sírni volna kedvem. „Persze a legtöbb kisgyerek nem érti” – mondják egyesek, de akkor meg minek van? Már említettem, hogy az előző része sem olyan agyoncenzúrázott tündi-bündi ártatlankodás, de az humoros volt. Ha a szülőknek címezték, akkor nem tudom, ki akar ilyen ordenáré dolgokat hallgatni a családi filmnézés közben. A filmről egyébként nem vagyok olyan rossz véleménnyel, „hozta a kötelezőt”, valami erőltetett komolykodás, feltűnősködő (beismerem, időnként igencsak vicces) humor, középszerű karakterek, egy-két reális figurával (a vénebbik kiscsaj). Annyira nem volt siralmas, sok gyerekfilm tényleg sokkal rosszabb, inkább legyen valami ilyen szabadelvű, mintsem hogy túlságosan le legyen butítva.