Közösség

Vélemény:

 

69 King's Man: A kezdetek

(2021)

Teljesen más Kingsman, de talán jobb az előzőeknél

 
Harper   2021.12.31 14:30
9

Új stílus, új képi világ, új szereplők és új sztori. A 2021-es harmadik King's Man film a századfordulós és első világháborús időkbe repít el bennünket, egy sajátos, alternatív történelemórát tartva számunkra. Nekem igazából bejött, bár az IMDb-n éppen csak közepes fölötti értékeléseket kap (6500 felhasználótól 6,8 as pontátlagnál jár jelenleg, az év utolsó napján). Saját blogomon, a Harperen bővebben értékeltem a filmet, és ott 75%-ot adtam Matthew Vaughn - Ralph Fiennes párosának (rendező és főszereplő). Azt mondanám: elsősorban a történelem iránt érdeklődő filmrajongóknak élmény ez a sztori, és azoknak, akik szeretik az első világháborús korszakot, illetve bejött nekik a 2009-ben és 2011-ben készült két Sherlock Holmes-film. (Szerintem nagyon hasonló filmek.) Vannak jó akciójelenetek, vívás, verekedés, sziklamászás... stb., miközben akad drámai fordulat, meglepetés és sok humor is. Az 59 éves Ralph Fiennes, illetve a szexi Gemma Arterton jó alakítást nyújtanak, a többiek sajnos csak közepesek, beleértve az ifjú Harris Dickinsont is. Nálam tehát 75%-os, egy mozijegyet megér.