Közösség

Vélemény:

 

81 Narvik

(2022)

6/10 Én a norvégokkal vagyok, de...

 
Ahoj poplacsek   2024.02.06 00:15
0

A hitleri náci értékrend (már ha lehet annak nevezni) annyira ellenszenves a számomra, hogy nagyon részrehajló és elnéző tudok lenni bármilyen történettel, amelyben kiosztják kicsit a mocsadékokat. Viszont ezzel a filmmel két problémám akadt ennek ellenére. Az egyik, hogy fokozatosan elvesztettem az érdeklődésemet, a végére már nemigen figyeltem, és úgy éreztem, ez ellen nem tehetek semmit, ugyanis a rendező nem segít, hogy rajta maradjak a cselekményen. A másik az, hogy amit óriási norvég hőstettnek állítottak be, az valójában az én szubjektív véleményem szerint egy értelmetlen áldozat volt. Senki nem gondolhatta egy pillanatig se komolyan, hogy a nácik nem fogják rátenni a kezüket a stratégiai nyersanyagra, jól megfutamodnak, aztán majd legfeljebb építenek tankot, repülőt, hajót, ágyút fából vas helyett. Lótúrót. Amit a film győzelemként mutat, ott azt gondolom, hogy csak az történt, hogy a németeknek leesett, hogy elszámolták magukat az első katonai műveletnél, ezért nyáron visszamentek egy új tervvel, és pillanatok alatt lerendezték a problémát. Nem voltak velük a norvégok egy súlycsoportban, a szövetséges hatalmak meg még nyilván nem álltak az együttműködés kellő szintjén a háború ezen korai szakaszában, hogy érdemileg beavatkozzanak, vagy talán ők se érezték, hogy arányos áldozattal járt volna visszatartani a németeket a norvég vasérctől.