Közösség

Vélemény:

 

73 Doctor Strange az őrület multiverzumában

(2022)

Felejthető őrület

 
HE7EDIK   2022.05.05 22:42
1

Sam Raimi az egyik kedvenc rendezőm, imádom a csak rá jellemző eszköztárát, de ezt akármelyik, kevésbé neves rendező is nyugodtan meg tudta volna ugrani. Mostanság divat a minimum kétórás játékidő, de ennek a filmnek annyira nincs sztorija, hogy a fele a totálisan jellegtelen párbeszédekkel megy el. Úgy harangozták be, hogy ez aztán fene brutális és ijesztő horror-elemeket fog tartalmazni. Én a megapolip szemének kiszedésén kívül ilyennel nem nagyon találkoztam. Ami viszont a legjobban zavart, hogy Raimi egyedi húzásai is hiányoztak. Van néhány ötletesebb jelenet, mint például a hangjegyekkel való dobálózás, de az a tény, hogy a multiverzum sorsa azon múlik, hogy egy nő anya akar lenni, finoman szólva is nevetséges. Mindent elárul az ötlettelenségről. Ez az univerzumok közti történet a Pókember-filmben sokkal ötletesebben volt felhasználva. Nem is zavarna, ha tetszene a végeredmény. Azért néhány poén és Bruce Campbell felbukkanása is kellemesen hatott, de ezen kívül a horror egyik legnagyobb élő mesterétől ez egy totálisan felejthető közjáték lett. Gyanítom hogy a korhatár-besorolás miatt Raimi keze eléggé meg volt kötve, és ki tudja mennyi a kivágott jelenet… Azt tudom, hogy ő ennél fényévekkel többre képes.