2024.01.06 08:44 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

Eggyel hosszabb, egyre rosszabb!

Michael Chaves vállalkozott a második etapra, de minek?

Erőtlen, életlen, értelmetlen és persze semmitmondó és unalmas lett a Nun 2!

Eggyel hosszabb, egyre rosszabb!

Miért is, mi vajon az oka?

Lássuk csak!

Nincs történet, csak pénzlehúzásként készült a mozi!

Úgymond pláza/horror, ami egy nyálas, ízetlen gépi kólával és dohos popcornnal elmegy, de amúgy mi értelme volt?

Hosszú, elnyújtott, nem olyan ősi és izgalmasan félelmetes helyszínnel, mint a korábbi, nagyrészt Románia egy gyönyörű helyszínén forgatott első rész!

Maximum az idegesítő hanghatásoknál riadtam fel néha-néha, de amúgy csak hüledeztem a kissé ügyetlen Irene (Taissa Farmiga) vergődésén és a kötelezően belerakott színes bőrű színész, itt éppen egy (felesleges) nővéren, Debra (Storm Reid) karakterén, aki azt sem tudta néha, milyen rendezvényen van!

A semmitmondó sikoltozások, a flashbackek, a komor színek és a sokat sejtető (de sajnos üres és felesleges) monológok, árnyékok, hangok sem adtak hozzá sokat az egészhez!

Néha felbukkanó démonok, vagy szellemek...

Minek, miért, és mi okból?

Se eleje, se vége!

Talán Tristan Nyby, az operatőr, aki tisztességes munkát végzett az egész produkcióban!

A másik nagy kedvencem a megszállt Maurice (Jonas Bloquet), aki egyszer egy tündibündi fickó, másszor ott áll, maga elé meredve a virágágyások előtt!

Szegény démon meg ki-be ugrál derék kertészünkben!

Szóval számomra a nővérek kalandja véget ért!

Lehet akárhány része, az már nem az én mozim lesz!

Mondjuk már az első rész sem, de ez főleg!

Bonnie Aarons karaktere viszont bejön!

Ő még menthető!

A többi kuka!

Az IMDb-n 53 ezer vélemény után 5,6/10-es, a TMDB-n 1601 szavazat után 69%-on áll, de nálam csak egy csillag és mindössze 40%!

Ami szerintem bőven elég!

De legalább kedvenc fotelemben szunyókáltam közben!

És ez legalább megfizethetetlen!

Ráadásul egy darab démont sem látok sehol!

61 Az apáca 2  (2023)

horror | misztikus | thriller

1958-ban valahol Franciaországban járunk. Egy papot meggyilkolnak, és Irene nővér (Taissa Farmiga) a szemtanúja lesz, ahogy egyre több természetfeletti jelenség követi egymást.... több»

1