Közösség

Vélemény:

 

72 Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája

(2023)

A 2023-as év legjobbja nálam

 
Master   2024.02.11 18:58
5

Még 2023 novemberében láttam a moziban a legújabb Éhezők viadala-részt, és akkoriban már nagyon hiányzott egy színvonalas film megtekintése (előtte csak az Avatar: A víz útja volt az utolsó még 2022 decemberében, ami igazán tetszett), így eléggé ki voltam éhezve valami eredetire. Emlékszem, rögtön megfogott a sztori, ami bemutatja Snow elnök útját a hatalomba. Izgalmasnak találtam az aréna-jeleneteket és kompletten a film egész első felét, mely a harcról szólt és arról, hogy az ifjú Coriolanus Snow hogyan segíti pártfogoltját, a csinos Lucy Grayt. Jól játszik a filmben mindkét fiatal: Snow bőrében Tom Blyth és Lucy Gray szerepében Rachel Zegler. Minden elismerést megérdemel a rendezésért Francis Lawrence, mert nálam egyértelműen 2023 legjobb filmjét alkotta meg. Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája azóta is kedvencem. Ugyanakkor a film második része picit leül, és akadnak erőltetett dolgok is (mint a hangutánzó és programozható madárka szerepe). De az akciójelenetek végig színvonalasak, és a film még így is kiemelkedik nálam a 4 csillagos alkotások közül. Végső értékelésem: 90% és 5 csillag. Egyértelműen.