Közösség

Vélemény:

 

89 Truman Show

(1998)

Carry jött, játszott és tarolt...

 
JRD   2022.06.08 13:43
2

Egy film, ami intenzív érzelmet váltott ki, amikor megnéztem. Aztán azóta megnéztem számtalanszor. Jim Carrey, a komikus egy másik karaktert mutatott be. Persze, benne vannak a Carrey-féle arcok, mimikák, de valahogy ez a szerep egy új oldalát mutatta meg. A drámai színészét. Talán sokak számára ekkor vált ténnyé, hogy Carrey nem csak egy gumiarc, hanem valóban tehetséges színész. Az ikonikus búcsúzás pedig minden néző szívébe beleégett, és talán Carrey pályafutásának egyik legnagyobb alakításává lett. A film ötletes, Ed Harris pedig kifejezetten jó választás volt a történet „negatív” hősének szerepére. A Truman Show valóban egy egyedi film. Se előtte, sem utána nem született még csak hasonló produkció sem. Pedig ez a film nem csak szórakoztat, hanem gondolatokat is ébreszt. Mennyire befolyásolható a társadalom? Milyen társadalom az, ahol teljesen normális egy ilyen tévéshow és annak etikai háttere? Vajon a bensőséges kapcsolatba kerülő színészeknél hol kezdődik a színészkedés, és hol a „pénzért sok mindent bevállalok” hozzáállás? Hol húzódik a határ a profit és egy ember traumatizálása között? (Lásd: apa elvesztése, víztől való félelem szándékos kialakítása, hogy ne akarja elhagyni a szigetet stb.) Vajon mennyire keresztényi egy ilyen műsor? Stb. Szerintem bátran emelhetjük a kultfilmek közé. Bárkinek jó szívvel ajánlom, de kinek milyen az ízlése. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!