Közösség

Vélemény:

 

91 Száll a kakukk fészkére

(1975)

Furcsa film, az biztos, de nem csúcs aklkotás!

 
Turulmadar70 Nézhetetlen  2024.03.08 00:11
0

Örülök, hogy ennyi embernek okozott örömet ez a film, de hogy miért, azt nem tudom. Nekem csak egy film volt, semmi értelme annak, hogy valaki bezáratja magát egy elmegyógyintézetbe, csak ezért vagy azért, majd ott próbál rendet tenni. A második, ami érthetetlen számomra, hogy a mai világ a bolondokat kiereszti szerteszéjjel. Ez a film már ennek a mai modern felfogásnak az előjele volt. Meg lehet nézni a hamarosan összeroppanó nyugati társadalmakat, ahol az elmebetegek az utcán szaladgálnak, lassan már pártot alapítanak, majd talán kormányozni is fognak, ahelyett, hogy kezelnék őket. Sajnos, akinek mentális problémái vannak, azt kezelni kell, nem pedig éljenezve hatalomhoz juttatni, és itt nem országok irányítására gondolok, és mielőbb megkezdeni a gyógyítást, mielőtt teljesen nevetség tárgyává válnak szegények. Biztos, velem van a baj, viszont erről teljesen más a véleményem, de nem csak nekem, valójában mindenkinek, akik pszichiátriai klinikán, kórházakban dolgoztunk. Inkább siralmas, együgyű alkotás. Kár volt megnéznem.