Közösség

Vélemény:

 

79 Polar Expressz

(2004)

A csengettyű csak azoknak szól akik hisznek benne

 
Klauka89   2021.12.07 22:26
2

Huh... régi szép emlékek lávaszerűen törnek fel ilyenkor. 2004-ben tizedikes voltam, és december 24-én volt ingyen vetítés a Duna Plázában lévő moziban, az öcsémmel mindig elmentünk megnézni valamit, ezt is így láttuk. Addig a szüleink előkészítettek mindent, feldíszítették a karácsonyfát, megvolt a karácsonyi varázs. Ami, mint mindenki jól tudja, nem csoda volt, hanem inkább gondoskodó szülők kétkezi varázslata. A mese elbűvölő, a Warner Bros első számítógépes animációja, amin nagyon látszik, hogy akkoriban ez még nagy szám volt, de még igencsak gyermekcipőben járt. Ha összehasonlítom a grafikáját a Ferdinánd c. mese grafikájával például, szeretném így látni ezt a mesét abban a verzióban. Mindazonáltal gyönyörű, kedves, elgondolkodtató és megindító. Imádom a vonatokat, mozdonyokat, így nekem egyáltalán nem volt sok a vonatos jelenet, inkább vicces, hogy a mozdonyvezető menet közben cserél izzót, ez megmosolyogtató. A vége rendkívül elgondolkodtató, és szívbemarkolóan fájdalmas, amikor a szülők nem hallják a csengettyűt, mert ők nem hisznek a télapóban. De hála az égnek, hogy a kisfiú visszanyerte a hitét, és még gyermek lehet egy ideig. Minden évben kötelező karácsonyi darab 2004 óta. :)