Hullaadás

Hullaadás

Thanksgiving

Egy kiátusításon történt tragikus esetet követően a hálaadás eredetének számító Massachusetts állambeli Plymouth lakói egy titokzatos gyilkos terrorizálásában találják magukat, aki az ünnep szimbólumának álcázza magát.
Ahogy a holttestek száma egyre nő, a kezdetben egyszerű bosszúállásnak tűnő… Több

Rendező: Eli Roth
Forgalmazó: Forum Hungary

Hullaadás 2  (2025)

KULCSSZAVAK

2024.02.26 indingo

Nekem valamiért hangulatában a Sikoly-filmeket hozta. Nem kiemelkedő a műfajában, de szerettem.

Jó étvágyat!

Eli Roth követi a nagy klasszikus slasher/gore vonalat, és jól kezeli a rá hagyott „örökséget”! David Cronenberg, Stanley Kubrick, John Carpenter, George A. Romero, Wes Craven, akik azért rendesen lerakták az alapokat, és milyen filmeket készítettek,... Teljes kritika

2023.12.06 Eastern79

Ünnepi mészárlás

Eli Roth filmjei sosem voltak könnyen emészthető darabok, főleg a gyakran öncélú erőszak ábrázolás miatt, és a legtöbb alkotásáról elmondható, hogy az erőszakon kívül különösképpen nem szóltak semmiről. A Hullaadásnak sincs világmegváltó sztorija, azonban a társadalomkritikus felhangok elég szembetűnőek, hiszen a cselekményt kiváltó alapkonfliktus egy hatalmas pofon a black fridayen keresztül az amerikai kultúrának főleg, hogy az egyik legnagyobb ünnepükből csinál mészárszéket. Patrick Dempsey számomra meglepő választás volt, bár kiemelkedő alakítást nem nyújtott sem ő, sem a többiek. Gyomorforgató jelenetekből ezúttal sincs hiány, azonban vannak üresjáratok, amit a néhol felbukkanó fekete humor sem tud megmenteni. Tulajdonképpen egy sablonos bosszú-slasher, ami az átlagtól az „ünnephez igazított” groteszk halálnemek miatt tér el.

2024.01.16 Lóri Ádámcsik

2,5*

Inkább horror-vígjáték, mint színtiszta horror szerintem. A jelenetek igényesen, jól voltak megrendezve, de maga a film semmi újat, ütőset nem tudott felmutatni. Nagyobb csattanót vártam a végére.

2023.12.22 HungarianVoice

Kiszámítható, felszínes, butácska horrorfilm, ami kizárólagosan a sokkoló látványelemekben érvényesíti az erejét. Eli Roth tizenöt éves lemaradásban van: most már nem elég brutális mészárlásokat színre vinni egy horrorfilmben, meg is kell ezeket tölteni izgalommal és legfőképpen tartalommal.

A film 57 029 730 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 24 488 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A gyilkos egy hangtorzítót használ, amely hasonlóan hangzik, mint Eli Roth narrációja az eredeti hamis trailerből, de a filmben hallható hang a horrorrendező kollégától, Adam MacDonaldtól származik.Szerző: csd

Eli Roth elmondása szerint a filmben szereplő macska annyira jó színész volt, és olyan jól játszott, hogy Leonardo DiCatpriónak nevezte el. A macskát egyébként Tonicnak hívják, és korábban a 2019-es Kedvencek temetője filmben volt látható.Szerző: csd

A címlapon és a stáblistánál használt véres betűtípus ugyanaz, mint az eredeti Grindhouse trailerében használt.Szerző: csd

Eli Roth rendező a Total Film Magazine-nak adott interjújában elmondta, hogy ez a film nem az a film, amit a Grindhouse-ban korábban reklámoztak.Szerző: csd

(2024. 01. 09.)
Eli Roth legutóbbi agymenése, a Hullaadás (Thanksgiving) nem teljesen maradt hű az alapkoncepciójához. A pályafutását a Tarantino-Rodriguez fémjelezte Grindhouse double feature (Terrorbolygó, Halálbiztos) előtti kamutrailerként kezdő film ugyanis furcsa kettősséggel támad. Az “anyafilmekhez” képest kevésbé egyértelműen direkt trash hommage, és a ko... Több

(2023. 12. 29.)
Konzumvérengzés
Eli Roth X besorolású slashere kevésbé bevállalós, mint az alapjául szolgáló 2007-es áltrailer. A Hullaadás története a műfajhoz passzoló egyszerű narratív sémákból építkezik, közel sem olyan brutális, mint vártuk, és nincs benne elég humor vagy önreflexió ahhoz, hogy gulity pleasure moziként megállja a helyét. Több

Értékelés: 7.5/10
(2024. 01. 22.)
Beszélgettük a vetítés után, hogy, ha kivennénk a mobiltelefonokat a filmből, akkor akár 1982 is szerepelhetne készítési dátumként a Thanksgiving címkéjén, ennél nagyobb bókot pedig egy klasszikus slasher nem kaphat. A Misfits (Where Eagles Dare) dal stáblista alatti elhangzása miatt adtam plusz fél pontot???? További részletek a Cinegore-on!... Több