Játssz három szuper díjért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Hannibal

(Hannibal)

Tartalom

A Hősök és a Halottnak a csók írója, Bryan Fuller, és az Alkonyat: Napfogyatkozás, valamint A sötétség 30 napja című filmek rendezője, David Slade a televíziók képernyőin támaszották fel a kultikus pszichiátert. A széria történetének középpontjában  Will Graham, a fiatal FBI-ügynök, és Dr. Hannibal Lecter megismerkedése és barátsága áll. Will még nem is sejit, hogy Lecter egy elvetemült sorozatgyilkos, aki később legfőbb ellenségévé válik.
2016. 03. 26. 14:19

Gyönyörű, művészi képvilág, a karakterek jelleme csodálatos, a színészek úgy alakítíák őket, hogy a hideg kiráz, a casting tökéletes, a történet pedig érdekes, csavaros. Az első évadban beteges zsenialitással elkövetett gyilkosságok vannak, amikre ha rágondolok, beleborzongok. Tökéletes újragondolása a könyveknek, nem értem, hogy hagyhatták abba...

2016. 01. 07. 12:26

Egész érdekes kis sorozatot hoztak ki ebből a témából. Bőven eléggé beteg tud lenni ami igazából kell ehhez a sorihoz és nem utolsó sorban nagyon elmésen oldották meg, hogy nyomozós sorozat váljék belőle.

2015. 12. 20. 19:55

Imádom ezt a sorozatot, nem éreztem brutálisnak, kellően művészi volt, imádtam benne minden kisebb részletet. Mads Mikkelsen iszonyat jó választás volt a szerepre, Hugh Dancy-vel szuper párt alkotnak. Remélem lesz 4. évad vagy egy film, mert már most hiányoznak, de remek lezárást kapott. 5*

Mads Mikkelsen

mint  Dr. Hannibal Lecter (39 rész, 2013-2015)

Caroline Dhavernas

mint  Dr. Alana Bloom (39 rész, 2013-2015)

Hugh Dancy

mint  Will Graham (39 rész, 2013-2015)

Laurence Fishburne

mint  Jack Crawford (26 rész, 2013-2014)

Scott Thompson

mint  Jimmy Price (23 rész, 2013-2014)

Aaron Abrams

mint  Brian Zeller (23 rész, 2013-2014)

Gillian Anderson

mint  Dr. Bedelia Du Maurier (22 rész, 2013-2015)

Hettienne Park

mint  Beverly Katz (18 rész, 2013-2014)

Hannibal szerepére Hugh Dancy javasolta Mads Mikkelsent, akivel az Artúr király (2004) forgatásán ismerkedett meg.

(hg)

Laurence Fishburne (Jack Crawford) és Gina Torres (Bella Crawford) a való életben is házastársak.

(hg)

A második széria minden része egy japán előétel nevét viseli.

Smoking Barrels: Hannibal – első évad
Az első évad ismerkedésnek jó volt. Van karaktere, képes a nézőre hatni, igaz nem mindig pozitív értelemben. Néhány teljesen felesleges szál mellőzése és néhány fontosabb vonal még inkább kiemelése viszont minőségi változást és javulást hozna a második évadra.