Közösség

Vélemény:

 

77 Collateral - A halál záloga

(2004)

Éjszakai halálosztó és egy taxis!

 
Erik Csok   2023.06.30 17:50
1

Ha van olyan film, ami már nagyon nagyon rég tervben van, akkor ez az. De most sikerült megnéznem magyarul, jó minőségben, online. És ez egy rohadt jó film. Nagyon gyors tempóban halad, az első húsz perc után már bele csap a lecsóba, utána pedig nincs megállás, brutális tempóban halad tovább. Pont jól vannak ütemezve az akciók, és nagyon látványosak is, például a film vége felé van egy diszkós jelenet, hát az valami zseniális! Michael Mann remekül össze rakta ezt a fantasztikus filmet, a Szemtől szemben mellet ez is egy mestermű. A film története szerintem nagyon jó, csavaros is, és Tom Cruise-nak ez a negatív szerep szerintem nagyon jól állt, jól hozta ezt a bérgyilkos figurát. Jamie Foxx is fantasztikus a szerepben, bár, ha őszinte akarok lenni, én nem értem az Oscar-jelölését. Na sebaj. Amit még meg akarok említeni, azok a zenék: jó zenék vannak benne, és amelyik jelenetben zene van, oda nagyon is illik az adott szám. Nagyon izgalmas is, és a vége is szerintem egy jó befejezés, és lehet rajta izgulni, hogy mi is fog történni. Mást nem tudok mondani, ezt látni kell. Nekem nagyon tetszett, olyannyira, hogy az egyik kedvenc filmem is lett.