Közösség

Vélemény:

 

59 San Francisco-i kölyök

(1979)

Rabbi és a bankrabló

 
Berto49   2018.12.18 19:13
0

Két általam kedvelt színész és egy inkább gyenge, mint közepes western-vígjáték, amelyben van néhány drámai fordulat. A vadnyugati filmek szeretetéről már régen lemondtam, bár Leone 1968-as filmje, a „Volt egyszer egy Vadnyugat” szerepel a tízes toplistámon. Gondoltam, hogy vígjáték köntösben elmegy, de éppen csak áthomorított a képzeletbeli léc fölött. Mindkét főszereplőt láttam már sokkal jobb filmekben (példaként: Gene Wilder – „Vaklárma”, Harrison Ford – „A szökevény”.) Felesleges számon kérni az ilyen filmektől a hitelességet, de ezt inkább fantasynak kellene elkönyvelni. A történettől függetlenül a két neves sztár játékával nem volt semmi baj, csak nyújtották a játékidőt, mint a rétestésztát. Hozzászólásokban sokan kifogásolták a szinkron minőségét, azt állítva, hogy az időben előbb készült (Szacsvay, Oszter féle) sokkal jobb, de nekem tetszett a megszokott magyar hangján beszélő Helyey László és Mihályi Győző. A legfontosabb, hogy jól érthető legyen, ebből a szempontból meg kifogástalan volt.