Közösség

Vélemény:

 

63 Vakító fehérség

(2009)

Többször nézős, izgalmas

 
Jerico   2023.12.31 19:48
1

Régi nagy kedvencem a Vakító fehérség, mert nagyon különleges helyszínen játszódik, az Antarktisz fantasztikus tájain. Az alaptörténet egy rejtélyes gyilkosság kiderítésének sztorija, de ennél érdekesebb számomra, hogy miként képesek ott megmaradni az emberek mínusz 55-60 fokban. A főszerepet a gyönyörű és hihetetlenül dögös Kate Beckinsale játssza, aki a különleges kutatóállomás rendőrnyomozója. Felgöngyölíti az ügyet, de közben többször kerül életveszélybe. Bunyózik, akciózik a mínusz 60 fokban és a jeges hóviharban. Az egész pörgős, és végig fenntartja érdeklődésünket. Aztán a legvégén kapunk még egy csavart is, úgyhogy lesz egy komoly meglepi záró poénnak. Már harmadszor láttam most szilveszterkor, és noha nyilván tudtam már a fordulatokat, így is élveztem. A fő oka ennek a már említett megdöbbentő antarktiszi táj és Kate Beckinsale kisugárzása. A végeredmény nálam egyértelműen erős négy csillag. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a fordulatos krimiket, akciókat és a különleges tájakat. 80%.