Közösség

Vélemény:

 

83 Nyerd meg az életed

(2021)

Szürreális világ ütős kivitelben

 
Harper   2021.11.25 11:42
7

Kissé megkésve tekintettem meg barátaim unszolására, viszont szinte egy szuszra néztem végig a Squid Game című koreai Netflix-sorozatot, és nem bántam meg. A különleges, sőt szürreális és a modern kor elfajzásaként bennünk nyomot hagyó tintahaljáték egy kegyetlen világot mutat meg nekünk, mely közvetve azt a közeget is vizionálja, mely felé társadalmunk tart. Ha nem felelsz meg az elvárásoknak, azonnal padlóra kerülsz, és talán meg is halsz. Ezt üzeni a Squid Game a maga személytelen módján. A versenyzők gyermekjátékokat játszanak, de hibázni nem lehet, aki téveszt, az azonnal meghal. Mégis több száz jelentkező indul, mert aki győz, az megnyeri egész további életét is, hisz soha többé nem lesznek anyagi gondjai. A versenyszámok közt akad mindenféle, még fizikai erőt megkövetelő is, a sok ügyességi akadály mellett. A néző gyorsan az események hatása alá kerül, mondhatni beszippantja a Squid Game világa. A játékot felügyelő piros (vagy rózsaszín) ruhás, kezeslábasokban és arcot eltakaró maszkokban szótlanul felbukkanó felügyelők egy része segítő, egy része katona, egy része pedig vezető, akárcsak egy archaikus társadalomban. A procedúra, például a kiesettek kivégzése, tökéletesen személytelen és kegyetlen. Kiváló a rendezés, különleges az alapötlet, illetve script, és jók a szereplők is. Értékelésem erős 85%.