Közösség

Vélemény:

 

84 A Király

(2022)

Magyar Elvis

 
Majorkas   2024.05.13 17:37
0

Már tavaly megnéztem, de egyszerűen nem találtam meg az oldalon, így most csak véletlen elém került. Zámbó Jimmy gyerekkorom meghatározó szereplője volt, a szüleim nagy rajongói voltak. Nálunk nem szent képek voltak a falon, hanem az ő portréja és magnókazettáiból sem szenvedtünk hiányt. Amikor megtörtént a tragédia, beleégett az a nap az emlékezetembe. A családomat nagyon megrázta, és nekem akkortájt még kevés fogalmam volt a halálról, különösen az öngyilkosságról, vagy nevezzük inkább balesetnek. Tisztán emlékszem a rajongóra, Évára, akit annak idején többször a címlapokon és a televízióban lehetett látni, őt is megszemélyesítik a sorozatban. Érdekes volt a kortárs hazai énekesekkel való kapcsolata, amit szintén megismerhetünk a sorozat egy-egy epizódjában. Csepelt egyébként könnyebb volt akkoriban megtalálni a térképén, mint a megyeszékhelyünket. Csak ennyire volt meghatározó személy Jimmy, úgy, hogy nem ismertem őt, és a rajongója sem voltam, de teljes mértékben tisztelem őt, bármilyen életmódot folytatott, vagy sem. A tehetsége hiányzó űrt hagyott maga után, neki állít emléket ez a 10 részes életrajzi sorozat. Rajongóknak kötelező, de bárkinek ajánlom, aki szeretne „visszautazni” a 80-as, 90-es évek Magyarországába. 10/9.