Közösség

Vélemény:

 

70 A gép

(2023)

Alábecsült, de szórakoztató akciófilm

 
Master   2023.09.17 11:30
2

Jean-Francois Richet egy mozgalmas és egészen szórakoztató kis akciófilmet rakott össze az idei évkezdésre, ami kb. februárra került a hazai mozikba. Én viszont sajnos picit késve láttam, de nem bántam meg, hogy megnéztem. A gép forgatókönyve ugyanis nem rossz, még ha a rendezés nem is hoz ki belőle annyit, amennyi benne van. A központi karakter a pilóta (Gerard Butler), a kényszerleszállást végrehajtó főhős, aki az utasokat akarja mindvégig megmenteni a kényszerleszállás helyén nyüzsgő szigetlakó terroristáktól. Egyetlen segítője azonban egy bűnöző, akit Mike Colter alakít. Ketten együtt akciózzák végig a filmet, egy dzsungel borította szigeten hadakozva a helyi harcosokkal. Pozitívum, hogy Butler ezúttal nem golyóálló szuperhős, hanem valódi hús-vér figura, akinek tényleg küzdelmes minden szembeszállás a rossz fiúkkal. Nekem tetszett a helyszín, jók az akciójelenetek, és Butler alakítása is bejön. Bár én amúgy sem tartozom azok közé, akik állandóan bántják, sőt elvagyok a „Támadás a Fehér Ház ellen” filmjeivel is. Értékelésem A gép című filmre: 70%.