Da Vinci démonai

Roman

1. évad (2013) - 8 epizód
2. évad (2014) - 10 epizód
3. évad (2015) - 10 epizód

Leonardo De Vinci családi problémáktól terhes élete, és a sors megpróbáltatásai ellenére megkísérli szabadjára engedni fantáziáját egy olyan világban, ahol a hit és a tudás egymás ellenségei. A Da Vinci démonai David S. Goyer (Dark City, Penge, Batman: Kezdődik!, Az acélember) legújabb… Több

Premier (HU): 2014.02.04.

2024.01.12 Majorkas

Kedvenc sorozatom

Egy alternatív életrajzi sorozat Da Vinciről és az egyik legjobb misztikus történelmi sorozat.

2016.12.02 HercegPeter

Nekem tetszett, viszont sajnálom, hogy össze kellett csapni a végét. Bár volt egy-két finoman szólva is érdekes dolog, de összességében élvezhető volt. Még egy évadot tehettek volna a végére. Így hiányérzetem van a sorozattal szemben.

2016.05.19 Orosz István

Nekem kifejezetten tetszik ez a sorozat nagyon reménykedem, hogy lesz negyedik évad mert ha a született feleségek meg az ilyen szenny műsorokból van több évad akkor egy ilyen jó sorozatnak is kell lennie. Leonardo karaktere nagyon jól kivan találva,a... Több

2017.05.01 hell.l

Nagyon tetszik a sorozat, bár a befejezése nem lett a legjobb. Nagyon szépek a díszletek, jók a párbeszédek, a színészi alakítások. A maga műfajában az egyik legjobb sorozat.

2016.06.11 trixxy

Nagyon kíváncsi voltam rá, belekezdtem de nálam 2 rész után elhasalt.. A véleményeket olvasva viszont lehet nekifutok még egyszer és kitartóbb leszek:)

A széria szerint Giuliano de Medicinek volt egy törvénytelen fia, és csak a halálos ágyán szerzett erről tudomást. Valójában Giuliano fia, a majdani VII. Clement pápa csak a férfi halála után egy hónappal született. Mivel szülei jegyesek voltak, valójában nem is számított törvénytelen gyereknek. Szerző: hp

A sorozatban feltűnik a tinédzser Niccolo "Nicco" Machiavelli is, habár a történések idejében Machiavelli még csak kilenc éves volt.Szerző: hp

A széria minden része egy tarot kártyáról kapta a nevét.Szerző: hp

David S. Goyer elmondása szerint a sorozat főcíme mindössze 30 másodperces lett volna, de amikor meghallotta Bear McCreary munkájának végeredményét, annyira elégedett volt, hogy megkérte a zeneszerzőt, készítse el a főcím hosszabb verzióját is. A producerek végül ez utóbbi mellett döntöttek, azonban néhány részt emiatt újra kellett vágni, hogy beleférjenek az időkeretbe. Szerző: hp