2024.01.17 23:09 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

Már a kezdő képsorok is brutálisak és lélekrombolóak!

Nem mindenkinek ajánlott, és ezt komolyan mondom! Megvakított ember rohan egy sötét, végeláthatatlan folyosón...

Valaki üldözi, majd durván bevágja egy ketrecbe...

Egy terhes nőből kivágják a gyermeket, és odavetik néhány másik korcsszerű embernek, akikről nem lehet tudni, kínzók vagy kínzottak. Szóval kemény „előzmény” robban az arcunkba, de legalább tudjuk, miről is fog szólni nagyjából a film...

Ez ugye a második rész, aminek a forgatókönyvét Joe D'Amato írta a kilencvenes évek elején. Most visszafelé fogom nézni, tehát az első rész majd ez után jön, bár Kóborló barátom lehúzta rendesen.

Na majd meglátjuk, én mit mondok rá!

De vissza a filmhez!

Snitt!

Egy kilenc személyes kisbusz fékez, és fiatalok pattannak ki a verőfényes napsütésben...

A táj és a hegyek fantasztikusak, éget a nap, és a lányok nagyon szépek. Bár a sztori azért mintha ismerős lenne, hiszen mi is az?

Ahogy a hosszú combú leányka megjegyzi:

Fa.za, mobil nélkül egész hétvégén valami lukban! Bocsánat, egy óriási atombunkerban? És nem is tudják, hol vagyunk?

Dario Germani nem írta át Amato nem túl eredeti ötletét... (csak kissé belepiszkált)

Hét lány és egy nevelőtanár. Magyarán nyolc áldozat?

Snitt!

Eközben valaki, egy őrült antropophagus (jelentése: emberevő) (itt is lesz egy csavar) egy nőt elevenen nyúz meg ugyanabban a koszos és félelmetes helyen...

Snitt!

A lányok pedig menetelnek, szépen kikenve-kifenve, miniruhákban, bombasztikusan, sminkekben.

Megérkeznek az atombunkerhez, ami szerintem rettenetesen rossz érzéseket ébresztett bennem, én magam fegyverekkel, életmentő cuccokkal, rádióval vonulnék be...

Úgyis el lehet (játszani) hitetni, hogy nincsen semmi nálunk!

A lányok lepakolnak egy elhagyatott teremben, és megállapítják, ez bizony rossz húzásnak tűnik!

És Nora, a tanárnő (Monica Carpanese) és a fura, szemüveges vén fickó (Alberto Buccolini) nem keltett gyanút senkiben?

Most komolyan?

De már az első éjjel az elkóborló Isabel (Alessandra Pellegrino) és Sonia (Shaen Barletta) is eltűnik szőrén-szálán! Isabelt elkapják, és pillanatok alatt felszabdalják az arcát, Sonia a labirintusban menekül...

A csapat viszont pár óra múlva észreveszi az eltűnésüket, és elkezdik őket keresni...

Furábbnál furább helyekre tévednek!

Ahonnan nincs menekvés, bár ekkor még nem sejtik!

„Maradjunk együtt!” Jön a parancs, erre szétszélednek...

Húúúúú...

De Cinziát (Valentina Capuano) meglékeli a brutális gyilkos, de ezt még a többiek nem tudják. Pollyt (Diletta Maria D'Ascanio) is elkapják, és a többiek kezdik felfogni, hogy mintha Nora a gyilkosokkal, igen, gyilkosokkal lenne!

A túlélők most már senkiben sem bíznak...

Hirtelen most Betty (Chiara De Cristofaro) marad le, vesztére, hiszen egy maszkos alak elkapja, és bedobja egy ketrecbe. Giulia viszont nyer.

Nyer?

Nora is meghal, elevenen felfalják.

De mit? Mit nyer Giulia? (Giuditta Niccoli)

Akinek van gyomra hozzá, nézze meg!

Nekem volt, de ritkán van ilyen.

Simone Pastori a zenével nem kápráztatott el, és az operatőri munka is hagyott némi kívánnivalót maga után, szóval Dario Germani ezt átadhatta volna egy hozzáértőbb személynek!

Agylékelés, darabolás, agyevés, élve felfalás, belezés stb., stb...

Brutális és lélekfaló, ez eddig oké. De mi maga a lényege, hogy ott él valaki a sötétben, és emberekre vadászik?

Ez nekem úgy nem nagyon jött le. Ki volt a dagadt fickó, és ki volt, aki a gázálarcos, teljes sugárvédő ruhában volt?

Mi volt ez a gyakorlat, mi lett volna a lényege?

A lányok legalább szépek és csinosak voltak, de ennyi...

Szanaszét rohangált mindenki, eszetlenül.

Együtt kellett volna maradni, valami fegyverszerűt keresni, és úgy talán...

Mindegy, megnéztem, és nem nyerte el a tetszésemet!

Egy kis tökmag és rostos körte, most ennyi esett jól, plusz fekvés a kedvenc fotelemben...

Az IMDb-n 65 darab véleményből (nem egy kedvenc) 5,1/10-es mindössze, és a TMDB-n 2 értékelés után 55%-on áll (amiből az egyik én voltam, hahaha).

Na jól van, keressünk egy jobb mozit! Biztosan sikerülni fog!

horror

Átfordulhat egy kaland a valaha volt legrosszabb rémálommá? Néhány egyetemi hallgató hagyja magát meggyőzni a tanáruk által, hogy éljenek át egy kalandot egy atombunkerben, hogy... több»

1