Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Logan - Farkas

(Logan (Farkas 3))
Logan - Farkas

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3
Tartalom 4

Minden megváltozik. A nem túl távoli jövőben már nem lesznek mutánsok. Akik még megmaradtak, azok bujkálnak, és egyre fogynak a képességeik. X professzor (Patrick Stewart) valahol a mexikói határon, egy elhagyott gyártelepen bujkál, öreg és beteg. Csak egykori diákja, Farkas (Hugh Jackman) gondoskodik róla, pedig ő sem egészséges. És mindketten belenyugodtak már, hogy így fog eltelni az életük.
Csakhogy felbukkan valaki, aki mindent megváltoztat. Egy kislány, akinek szintén különös képességei vannak. És akit egy egész hadsereg próbál elrabolni.
A fáradt hősök még egyszer, talán utoljára harcba szállnak. A saját életükért és a mutánsok jövőjéért… (InterCom)

(BéBé)

2017. 03. 05. 10:09

Semmi sablon, semmi mellébeszélés, csak egy kőkemény western fílingű képregény adaptáció a legjobbak közül. Nem is tudom, hogy mihez lehetne hasonlítani, és ez azt hiszem mindent elárul az egyediségéről. Megérdemelt már egy ilyen korhatáros, igazi tökös mozit a karakter és Jackman is.

2017. 03. 02. 23:07

Ez igen! A komplett film úgy sikerült, amit elképzelni sem mertem. Végre nem csak utalgatnak Logan keménységére, hanem meg is mutatják azt az elszabadult gyilkológépet, amivé tud válni. Eddig a 12-es korhatár ,,mesehőst" csinált belőle.
Kellően drámai, sőt néhol lassabb folyású road movie beütése van. Elugrott a megszokott X-men tempótól a film, de javára vált. Jackman színészi tudása nem gyengén megmutatkozik, lebilincselő amit alakít. A lezárás nagyon látványos és megható, de legutolsó sorban okos is. Szépen lezár egy korszakot, és mégis megad egy új lehetőséget, hogy tovább vigyék a történetet egy új generációval. (Ha lehet hinni a pletykáknak, már tervbe van a kislány, Laura karakterének saját filmje).
Lehet korai kijelenteni, de 2017-es év toplistás filmjei között szerepelni fog biztos.
A tökéletessége ellenére apróbb hibák akadnak, de egy ilyen minőség mellett ezt könnyen megbocsáthatjuk. Nem vagyok egy megszállott x-men rajongó, de ha már trilógiaként emlegetik a Wolverine sztorit, nem tudok elmenni mellette, hogy egy csöppet sem tudtam összekötni a második Farkas történettel, pedig ott is nyitva hagytak dolgokat.
Összegezve: Nem mindennapi ,,szuperhős" mozi! Látni kell. Nem csak rajongóknak kötelező darab, benne van a kellő komolyság, és ennél jobb újítást (egyben lezárást) nem is lehetett volna csinálni. Bravo. 5*

2017. 03. 04. 01:14

Az előzetesek és a kezdeti jó kritikák magasra tették az elvárásokat, viszont tényleg sikerült ezeket számomra teljes mértékben hozni. Mindenképpen ez is egy üde színvolt az utóbbi évek szuperhősős mozijai között, végre mert ismét bevállalós lenni a Fox ahogy tavaly a Deadpool esetében is. Remélem ezen az úton haladnak tovább. Első körben az R besorolás nagyon jót tett a filmnek. Közben pedig le a kalappal Hugh Jackman előtt, aki tényleg mindent beleadott és egy méltó lezárást kapott Farkas története. Dráma, egy kevéske humor és akció megfelelően felváltva mind megjelent. Sajnálom, hogy előző két Farkas film nem aknázta ki ezeket a lehetőségeket. Összességében egy nagyon jó mozis élményt nyújtott a Logan, amely még önálló filmként is értelmezhető az előző részekre is csak minimális utalás van.

Hugh Jackman

A film promóciójának fontos eleme volt, hogy Hugh Jackman utoljára alakítja Farkast.

(Laca92)

A film címe utalás Mark Millar "old Man Logan" című képregényére, mely inspirációul szolgált a forgatókönyv megírásában. Az alkotók a címválasztással szerették volna érzékeltetni a markáns különbséget filmjük és a Farkas/The Wolverine (2013) között.

Bár sokan azt gondolták, hogy a Deadpool sikerének köszönhetően vállalta be a stúdió a magasabb korhatár besorolást, Simon Kinberg producer egy interjúban elmondta, hogy már a kezdetektől fogva úgy tervezték, hogy a harmadik epizód korhatáros lesz.

Movieaddicts: Logan - Farkas
A Logan az utóbbi évek legkiválóbb képregény adaptációja, amit az eddigi sémáktól való elrugaszkodás tett lehetővé, viszont pont ezért lehet azoknak csalódás, akik a szokásos, könnyed szórakozásukra vágynak. A Logan méltó lezárása lett Farkas történetének. Keserűségében és beletörődésében enyhén nosztalgikus és kicsit szentimentális, viszont pont ezekkel az összetevőkkel lett tökéletes ez a búcsú. 8,5/10
VOX.hu - Logan: Farkas
Nagyon kellett már, hogy a hollywoodi filmstúdiók végre ne rettenjenek meg a magasabb korhatár-besorolástól, és az áttörésben kétségtelenül a tavalyi Deadpoolé az érdem. A Logan végre egy felnőtteknek szóló mozi, ami csak nyomokban emlékeztet a szuperhősfilmekre, és épp ettől olyan jó. 95/100
Smoking Barrels: Logan - Farkas
Mindent egybevéve azonban a Logan az utóbbi évek egyik masszív topligás szuperhősfilmjévé vált. A történet szenzációs ívet ír le, tele van emlékezetes dumákkal és képsorokkal, és őszintén szólva ez a film nem csak a Farkas-filmeket zárta le, de simán pontot tehetne az X-men mozik végére is. Spoilerezés nélkül annyit elárulok, hogy szem nem marad szárazon!

8.5/10