Közösség

Vélemény:

 

33 Álmaid hőse

(2023)

9/10 Melyik hülye sorolta ezt be horror vígjátéknak?

 
Ahoj poplacsek   2024.01.18 22:23
2

Nagyon eredeti film, nem készültem fel, hogy mit fogok látni, mielőtt bementem a moziba, de le voltam nyűgözve, hogy milyen intelligens és tartalmas alkotást kaptunk ismét az A24 jóvoltából. Hiába, ha egy film elején meglátom, hogy A24, már tudom, hogy ott több lesz, mint egy öncélú csihi-puhi vagy romkom, és ez ismét így volt. Paul Matthews unalmas és átlagos egyetemi tanárral (Nicolas Cage) igazán különös dolog történik, tömegesen jelenik meg emberek visszatérő álmaiban. Ez elsőre elhozza a nem várt népszerűség minden jó és kevésbé jó oldalát számára, de ez a pozitív szakasz csak addig tart, míg a dolgok további alakulása tovább nem bonyolítja ezt az amúgy is meglehetősen viccesen hülye helyzetet. A történet szerintem egyenesen kafkai, és megannyi nyitott kérdést dobál elénk a társadalmunk értékrendjével kapcsolatban, meglátjuk, hogy hogy próbálja szegény hősünk járni a váratlan, először felfelé, majd ugyanúgy tőle függetlenül a kirekesztésbe vezető göröngyös személyes útját. A helyzetek és a képek sokszor szimbolikusak, de nem mondanám, hogy ezeket maradéktalanul sikerült megfejtenem, lesz még min agyalni utólag. Sanszos, hogy valamikor még újra fogom nézni. Az intelligens filmek kedvelőinek többnyire nagyon be fog jönni, kezdőknek biztosítókötéllel és bukósisakban ajánlott csak a megtekintése.