Közösség

Vélemény:

 

63 A nagy sorshúzás

(2023)

A nagy sorshúzás

 
dandelion1983   2023.12.15 13:41
2

A tartalma és a népszerűsége alapján biztos voltam benne, hogy tetszeni fog, mert majd bőven hagy gondolkodnivalót az élet nagy kérdései kapcsán. Nem így lett. Végig azt éreztem, hogy az alkotók nem tudták eldönteni, hogy ez egy vígjáték vagy inkább dráma, és sajnos nem sikerült jól lavírozni a két műfaj között. Nem volt elég humoros, és drámának még annyira sem nevezném. Volt néhány mélyebb gondolat, de csak érintőlegesen, végig a felszínen maradtunk a történet során. Nem jutottunk el sehova a részek alatt, nem történt karakterfejlődés, sem mély párbeszédek, sokszor azt éreztem, hogy egy paródiát nézek. Sejtésem szerint a készítők egy komoly témát szerettek volna könnyedén és viccesen tálalni, de nem sikerült nekik. Egyik karaktert sem éreztem a magaménak, és nem tudtam belehelyezkedni a történetbe, végig kívülálló maradtam. Az egyetlen, ami viszont nagyon jó volt a sorozatban, az a zene. Ezért is adtam három csillagot, mert egyébként inkább csak kettőt érdemelt volna. Berendelték a következő évadot, lehet, hogy ott minden kérdésre választ kapunk majd, de lehet, hogy csak egy újabb ilyen évad jön, ami simán kihagyható.