Közösség

Vélemény:

 

73 Jodie, a kiválasztott

(2023)

csillagos ötös

 
Greta   2023.09.04 10:25
0

Most aztán beletaláltak az ízlésembe! Nagyon kedvelem a keresztény mitológiára épülő misztikus filmeket, de sajnos a legtöbb igénytelen, elcsépelt, unalmas. Az ötletet adó képregényt nem ismerem, de a sorozat minden igényemet kielégítette. Végig bizonytalan voltam a főszereplő származását tekintve, még az egyértelmű jelek ellenére is (de szurkoltam az izgalmasabb verziónak), így a vége csavar valóban ütős lett, hiszen enélkül is elképzelhető volt bőven a történet. A helyszín, a szereplők telitalálat, a képek, a vágások igényesek, a rejtett utalások izgalmasak. A finálé lenyűgöző. A hétköznapi kamaszbanda mint fő szál, nagyon közel hozza a nézőhöz a történetet. Olyan szintre emelték a biblikus történetfeldolgozást, amihez még nem volt szerencsém. Egyik régi kedvencem az Omen (bár voltak hibái, csak egy-egy emlékezetes jelenet és a főszereplő tette klasszikussá), de most a modernebb, emberközelibb, de egyben bonyolultabb megvalósítással Jodie tarolt nálam. Ritkán igaz, hogy érdemes sorozattá nyújtani egy sztorit, de most minden perce megérte. A képregény világában nem vagyok jártas, de valószínűleg jól tették, hogy az eredeti alkotókra bízták a forgatókönyvet. A hiteles indián szereplőkért külön hála.