Kippur

כיפור
Videók

A film összbevétele 110 281 dollár volt (imdb.com).

A film végén látható helikopter szerencsétlenség a valóságban is megtörtént, szír rakéta találta el. Gitai ekkor 23 éves volt. A helikopter pilótája meghalt, sokan megsérültek. Gitai később azt vallotta, hogy az életében ez az esemény döntő fontosságú volt. Szerző: Bogi87

A főszereplő neve Weinraub, ez volt Amos Gitai rendező családjának vezetékneve egészen addig, amíg Amos Gitai apja megváltoztatta azt Gitai-ra.Szerző: Bogi87

A filmben megjelenő karakterek többségét az őket alakító színészek után nevezték el.Szerző: Bogi87

Egyes jeleneteket az Izraeli Védelmi Erők segítségével forgattak le, a katonai felszerelések többségét is ők biztosították.Szerző: Bogi87

Az Egyesült Államokban 2000. november 3-án volt a film premierje. Szerző: Bogi87

2000. október 5-én mutatták be elsőként, Izraelben.Szerző: Bogi87

A film története Amos Gitai tapasztalatain alapul, aki 1973-ban a Yom Kippur háborúban a helikopteres mentőszemélyzet tagja volt. Szerző: Bogi87

A film Amos Gitai és Marie-Jose Sanselme színdarabján alapszik.Szerző: Bogi87

114,283 dollár bevételt hozott a film az Egyesült Államokban a jegypénztárak adatai alapján.Szerző: Bogi87

Amos Gitai egy személyben rendezője, producere, forgatókönyvírója a filmnek.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87