Minden kémia

Lessons in Chemistry

2023.11.26 szemtelen

Működik a kémia

A „Minden kémia” című sorozat egy minden tekintetben élvezetes produkció, ahogy a könyv is teljesen élvezetes olvasmány. A bestseller könyv igényes adaptációja a feminista történelem gyógyító tanfolyama. A szereplők zseniálisak, magabiztosak, hitelesek. A „Minden kémia” aprólékos, részletgazdag történet, remek tartalom, és minden technikai megoldással jól megalapozza presztízsét. A produkciós és jelmeztervek, a korabeli bútorok hangulatának harmóniája a szereplők zseniális, magabiztos és hiteles alakítása, érzéssel és finoman idézi a korszakot. A nyolcrészes limitált sorozat minden várakozást felülmúl. A női példakép, aki nem hajlandó feladni karrierjét, bármennyi akadállyal is szembesül – káprázatos. Elizabeth epizódról epizódra felismeri, hogy az élet minden területét nem lehet csak tudományos kísérletként kezelni. Elbűvölő az a gondosság, amit a laborban, majd a konyhában végez, és a boldogság, amikor megosztja munkáját a körülötte lévőkkel. Az egyik legjobb regényadaptáció, amit valaha láttam – az 1950-es/60-as évek társadalmának aprólékos megjelenítése annak minden magasságával és mélységével.

2023.02.15 nmth01

A könyvet ismerve Brie Larson elég jól hozza a karaktert, ezzel nincs is probléma és összefogja a sorozatot, ami szerintem egyébként kissé széthullana nélküle.

2023.10.13 gabi

Eddig teljesen rendben van, a zene jó, az alakítások meggyőzőek, a történet sem túl nyálas vagy hihetetlen - egyszóval nézhető és szórakoztató.

A Nagy Fehér Főnök
Mellékhatás