Kafarnaum

Kafarnaum

Capharnaüm
Nadine Labaki
Zain Al Rafeea

Zain 12 éves, mégis korát meghazudtoló bölcsességgel, szeretettel és nyitottsággal fordul a világ felé. Vigyáz a testvéreire, felelősséget vállal a közösségért, amiben él, pontosan ismeri a világot is. Éppen ezért úgy dönt, hogy beperli és felelősségre vonja saját szüleit, akik… Több

Rendező: Nadine Labaki
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Libanon
Premier (HU): 2019.02.07.
Forgalmazó: MoziNet

2022.04.08 Fikatours_blogger

Az első snittek alapján egy "ösztönfilmnek" gondoltam, ahol csak a nyomor ábrázolása a cél, aztán ahogy halad előre a történet, egyre inkább rajzolódik ki a dráma. A végén pedig szem nem marad szárazon.

2019.10.24 Puncs

Szívszorító mese a harmadik világról

A film a felfoghatatlanul nagy nyomorban élő Zain történetét meséli el, aki bepereli szüleit saját létezése miatt; elképesztő érzékeny témát boncolgat. Milyen mértékben felelősek a szülők, akik a kilátástalan nyomorba nemzik az újabb és újabb gyermek... Teljes kritika

2019.02.11 Kralmos

Élet papírok nélkül

Zajos sikert aratott a tavalyi Cannes-i Filmfesztiválon Nadine Labaki alkotása, a Kafarnaum, ahonnan el is vitte a Zsűri Díját. Majd pedig több számos, neves filmfesztiválról is díjat vagy éppen díjakat tudott elhozni. Nagy csata is zajlott le a forg... Teljes kritika

2019.02.10 phelixmad

Nagyon ritkán érkezik manapság, vagy legalábbis hozzánk ritkábban jut el egy olyan film, ami ennyire bevállalós tud lenni, ráadásul mer kockáztatni. Ezt várja a nézőjétől, és szerintem kell is hozzá némi bátorság, hogy ez ember végignézze. Nem azért ... Több

2019.02.08 kasztni

Nehéz hova tenni ezt a filmet, egy igencsak komoly dilemmát vet fel, és bár morálisan egyértelműnek tűnhetnek a dolgok, az ember mégis képes elgondolkodni, vajon hasonló helyzetben ő maga miként is reagálna. Nagyon felkavaró sztori. Mindenképpen látni kell!

A filmet tizenöt perces álló ovációval fogadta a közönség Cannes-ban 2018. május 17-én. Szerző: hp

A Kafarnaum forgatása hat hónapot vett igénybe. A film első vágása 12 órás volt, ezt követően az alkotók több mint két évet dolgoztak azon, hogy két órásra rövidítsék a játékidőt. Szerző: hp

Khaled Mouzanar producer jelzálogot vett fel a házára, hogy növelni tudja a film költségvetését. Szerző: hp

A Kafarnaum remek kritikai fogadtatásban részesült. A film 63 szemlézett cikket követően jelenleg is 81 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. január). Szerző: hp

(2019. 02. 15.)
Cate Blanchett könnyei talán mégsem hulltak porba
Egy kisgyerek beperli a szüleit, amiért életet adtak neki. El lehet innen rontani egy filmet? SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2019. 03. 12.)
A nyomor öl, butít és nyomorba dönt
Libanon idei Oscar-nevezettje, a Kafarnaum - A remény útja félelmetes látlelet Bejrút szegénynegyedeinek legmélyéről.
Több

(2019. 03. 14.)
Mosoly nélküli gyerekkor
ár látásmódját tekintve a rendező a realizmus felé irányul, Christopher Aoun operatőr igyekszik viszont a véres eseményeket nem megmutatni. Több

(2020. 05. 15.)
A Kafarnaum azért felemelő film, mert ugyan realista módon szembesít minket jelenkorunk visszásságaival, de az utolsó jeleneteiben megmutatja azt, hogy érdemes cselekedni és a remény útját választani. Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 02. 19.)
A libanoni rendező, Nadine Labaki filmje volt az, amelyről a tavalyi cannes-i fesztiválon elterjedt, hogy „baromi jó”, és ennek következtében a forgalmazók elkezdtek egymásra licitálni, presztízs lett, hogy ki tudja megszerezni. Több