45 év

45 év

45 Years
elekm90
Charlotte Rampling

Már csak egy hét van hátra Kate Mercer 45 házassági évfordulójáig, a buli előkészületei a tervek szerint haladnak. Azonban férje egy váratlan levelet kap, melyből a férfi megtudja, hogy első szerelmének holttestét jégbe fagyva találták meg a svájci Alpokban. Bár a buli napja egyre közeledik,… Több

Rendező: Andrew Haigh
Író: Andrew Haigh
Forgatókönyvíró: David Constantine
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.10.01.

2021.06.29 elekm90

Lassú folyású dráma, amely a végére üt igazán, amikor az ember belegondol, hogy a nagybetűs szerelem milyen meghatározó hatással lehet az ember döntéseiére és egész életére. Ahogy többen is írták, Charlotte Rampling valóban remekel a főszerepben.

Bár vonakodva kezdtem hozzá,nagyon jó érzésekkel álltam fel a fotelemből a film megnézése után.Katartikus,és zseniális.Csak ennyit tudtam kinyögni magamban.Régen nem láttam ilyen mélyreható lélektani drámát,óriási végkifejlettel.Többször nézős!

2017.09.09 Berto49

Érdekes lélektani téma, a 45. házassági évforduló előtt kiderül, hogy a férjnek egy állapotos partnernője Svájcban, elég tisztázatlan körülmények között halt meg, a holttestét csak most találták meg. Őszintén, nem egy akciófilm, inkább a feleség, Cha... Több

2019.03.30 MP170506

Tanulságos, sokatmondó film. Mire képes több évtized után is, ha nem vagyunk őszinték az emberekkel. Érdekes film, nem nagy történéssel, mégis leköti a nézőt.

2016.04.18 Zsceeeka

Remek dráma , a sztori maga is érdekes , elgondolkodtató és a végére tanulságos is lesz. De a legjobb benne, hogy ez a két idős színész nagyon nagyot alakít, teljesen elhittem nekik az egészet . Gyönyörű és tanulságos történet.

Az Európai Filmakadémia a legjobb színésznőnek járó elismerésben részesítette 2015-ben Charlotte Rampling színésznőt.Szerző: erare

(2015. 10. 03.)
A szerelem kortalan
Andrew Haigh rendező mesterművében Charlotte Rampling remekel. Több

Értékelés: 8.5/10
(2015. 10. 01.)
Egy 45. házassági évfordulóra készülő pár életét alapjaiban rengeti meg a férfi egykori menyasszonyának a svájci Alpokban előkerült holtteste. Andrew Haigh fesztiváldíjas filmjében nincs egy hamis pillanat sem: érzékenyen mutatja be, hogy a bizalom még a legstabilabbnak tűnő kapcsolatban is végtelenül törékeny lehet. Több

(2015. 09. 27.)
Akármennyire is tisztelem azért a rendezőt, hogy úgy akart egy filmélményt nyújtani, hogy abban nincs semmi filmszerű, szeretni ezért nem tudtam maradéktalanul művét. Több