N/A

A láthatatlan fény - 1. évad

All the Light We Cannot See (S01)

A Pulitzer-díjas bestseller alapján készült minisorozatban egy vak francia lány és egy fiatal német katona útjai találkoznak a második világháborúban.

(Hupka Adrián)

Rendező: Shawn Levy
Író: Anthony Doerr
Forgatókönyvíró: Shawn Levy, Steven Knight
Premier: 2023.11.02. | Netflix (2023.11.02.)

2023.11.06 szemtelen

Mélységek a könyvben maradtak

Shawn Levy rendező, a „Stranger Things” rendezője és Steven Knight, aki a „Peaky Blinders” (Birmingham bandája) alkotója, ezúttal a forgatókönyvet adaptálta „A láthatatlan fény” minisorozathoz. Nem kellett volna, mert hiába a fényes előmenetel, a neves színészgárda, „A láthatatlan fény” sajnos nem lett sikeres. Ilyen nevek beharangozásával nagyon vártam egy átütő melodrámát, de a sorozat több sebből is elvérzett... Öntörvényű, zűrzavaros feldolgozás, rossz alakításokkal és még rosszabb párbeszédekkel. Összefüggéstelen, összezavarodott irodalmi adaptáció az, amit Anthony Doerr bestseller- és Pulitzer-díjas regényéből összebarkácsoltak. A második világháború korszaka, az emberiség egyik legsötétebb szakasza hatalmas lehetőséget kínál a történetmesélésre, de „A láthatatlan fény” nem használja ki ezt a lehetőséget, csak képletes vizuális élményt kínál. A sorozat végső soron egy elszalasztott lehetőség a mélyebb karakterábrázolásra és a történelmi háttér bemutatására, ami nekem igencsak kiábrándító volt!